سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مجلس و دهمین انتخابات ریاست جمهوری -9

اسماعیلی: فراکسیون‌ها می‌توانند به اعلام نظر در انتخابات بپردازند

سرویس سیاسی
**ولی اسماعیلی اظهار داشت: فراکسیون‌ها و سایر تشکل‌های سیاسی مجلس می‌توانند به اعلام نظر خود در مورد انتخابات بپردازند.
سه‌شنبه 15 اردیبهشت 1388 ساعت 11:20

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها، فضای انتخاباتی کشور را گرم و پرنشاط توصیف کرد و گفت: انتخاباتی کردن زود هنگام، فضای کشور و جامعه را متضرر می‌کرد.

ولی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: این یک واقعیت است که انتخابات برای 4 سال اول ریاست جمهوری یک نامزد، از حال و هوای دیگری برخوردار است همانگونه که فضای انتخاباتی مرحله دوم ریاست جمهوری آقایان هاشمی و خاتمی نیز مثل دور اول نبود.

وی افزود: اکنون که تا انتخابات حدود40 روز باقی مانده است، بهترین زمان برای تبلیغات و معرفی نامزدهاست چون اگر قرار بود زودتر از این فضای کشور انتخاباتی شود، تمام دستگاه‌ها تحت تاثیر انتخابات قرار می‌گرفتند و از کار اصلی خود بازمی‌ماندند که این به ضرر جامعه تمام می‌شد.

نماینده گرمی گفت: احتمالا انتخابات پیش رو دو قطبی می‌شود و آقایان موسوی از جناح اصلاح طلب و احمدی نژاد از سوی اصولگرایان، رقبای اصلی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری خواهند بود.

اسماعیلی در خصوص چگونگی ورود مجلس به بحث انتخابات اظهار داشت: این مساله که گفته می‌شود مجلس نباید وارد مصادیق انتخاباتی شود، حرف کاملا درستی است چون شان مجلس به عنون قوه مقننه این نیست که وارد بحث‌های اجرایی و انتخاباتی شود اما مجلس با فراکسیون‌ها تفاوت دارد و فراکسیون‌ها و سایر تشکل‌های سیاسی مجلس می‌توانند به اعلام نظر خود در مورد انتخابات بپردازند.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها یادآور شد: اگر چه آقای لاریجانی به عنوان رئیس مجلس نباید از نامزد خاصی حمایت کند اما از ایشان به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان انتظار می‌رود در خصوص انتخابات موضع‌گیری کنند.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000