خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1388/02/15 13:14:00
سرویس کمیسیون ها

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت: ویروس آنفلونزای خوکی در ایران فعال نیست

** علی اصغر حسنی عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت اظهار داشت: ویروس آنفلونزای خوکی در ایران فعال نیست.

علی اصغر حسنی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد شیوع آنفلونزای خوکی در ایران گفت: این ویروس از طریق دام زنده خوک انتقال می‌یابد که خوشبختانه ما در کشور استفاده از این نوع دام را نداریم و همین امر باعث عدم بروز این بیماری می‌شود.

نماینده لارستان تصریح کرد: با بروز این بحران می‌شود فهمید که چرا اسلام گوشت خوک را حرام اعلام کرده و می‌توان درک کرد که تعالیم اسلامی دارای پایه‌های علمی بسیار قوی است.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت با بیان اینکه تنها،فرد بیمار می‌تواند در اکثر کشورهای آسیایی و ایران عامل انتقال باشد تاکید کرد:‌ در حال حاضر مبادی ورودی کشور ار لحاظ بهداشتی در کنترل کامل است و تنها باید در مرزهای پاکستان و افغانستان کنترل جدی‌تر صورت گیرد.

وی ضمن رد شایعات اخیر مبنی بر حاصل دست انسان بودن ویروس آنفلونزای خوکی گفت: باتوجه به اینکه این ویروس از قاره آمریکا شروع شده است در سطح جوامع جهان سوم رخ نداده می‌تواند یک شایعه باشد.

نماینده لارستان در پاسخ به اینکه این ویروس آیا می‌تواند ترکیبی آزمایشگاهی از همه ویروس آنفلونزای انسانی، مرغی و خوکی باشد اظهار داشت: احتمال چنین امری را می‌توان داد ولی نمی‌شود از آن یقین حاصل کرد.

حسنی در ادامه با اشاره به اینکه این بیماری نمی‌تواند یک سلاح بیولوژیک برعلیه مسلمانان باشد اظهار داشت:‌ چون مسلمانان با خوک سروکار ندارند این فرضیه نمی‌تواند بسیار قوی باشد. چرا که اگر آنفلونزای گاوی شیوع پیدا می‌کرد می‌شد چنین موردی را مطرح کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet