هدر اصلی
1388/02/16 13:43:00
سرویس بین الملل

دیدار رئیس مجلس بوسنی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام‌

**"بریز بلکیچ" رئیس مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین روز چهارشنبه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ در این دیدار رئیس مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین تقویت همکاری و روابط را به نفع دو کشور توصیف کرد و گفت: عزم سیاسی جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین در زمینه ارتقا سطح مناسبات می‌تواند در آینده زمینه‌های وسیعی برای همکاری ایجاد نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام‌، با ابراز خرسندی از برقراری صلح و امنیت در بوسنی و هرزگوین و فراهم شدن امکان توسعه و پیشرفت این کشور تصریح کرد: تعامل گروه‌ها و اقوام در بوسنی و هرزگوین، بهبود وضعیت اقتصادی مردم این کشور را به همراه خواهد داشت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به ضرورت شناسایی امکانات و قابلیت‌های تجاری اقتصادی ایران و بوسنی و هرزگوین بر گسترش روابط و تقویت همکاری بخش خصوصی دو کشور تاکید کرد.

وی در این دیدار در خصوص مواضع دولت جدید آمریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران، در جواب مسئول رئیس مجلس بوسنی و هرزگوین خاطرنشان کرد: تغییر عملی در سیاست‌ها و رفتار آمریکایی‌ها نسبت به ایران دیده نشده است.

بریز بلکیچ رئیس مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با اشاره به علاقه کشورش برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران گفت:‌تقویت همکاری‌ها و مراودات و تقویت گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور می‌تواند در گسترش روابط موثر باشد.

وی به مذاکرات خود برای تقویت ارتباطات میان سازمان‌ها و بخش‌های مختلف فعال میان دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کرد روابط خوب و دوستانه میان ایران و بوسنی و هرزگوین تداوم یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet