روز مجلس
1386/04/12 14:10:00
سرویس سیاسی

دیدار دبیرکل اتحادیه بین المجالس با رئیس مجلس شورای اسلامی

اندرزبی جانسون دبیر کل اتحادیه جهانی بین المجالس (ای پی یو) روز شنبه با دکتر حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار وگفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، در این دیدار حدادعادل روابط مجلس شورای اسلامی با اتحادیه بین المجالس جهانی را مثبت و روبه گسترش توصیف کرد و با اشاره به یکی از مصوبات مهم اجلاس اخیر این اتحادیه در اندونزی اظهار داشت: اتحادیه بین المجالس در اجلاس گذشته خود در اندونزی قعطنامه شجاعانه‌ای را در خصوص لزوم خروج نیروهای بیگانه از عراق صادر کرد که موجب خوشحالی است.

حداد عادل در ادامه به تشکیل مجمع پارلمانی سیاسی به همت جمهوری اسلامی ایران و استقرار دبیر خانه موقت آن در تهران اشاره کرد وگفت: امیدواریم این مجمع بتواند همکاری های مناسبی با اتحادیه بین المجالس داشته باشد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تلاش‌های اتحادیه بین‌المجالس به گسترش صلح و آرامش و رفاه به مردم ستمدیده خاورمیانه بویژه عراق،‌افغانستان، لبنان و فلسطین منتهی شود.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی از دبیرکل اتحادیه بین المجالس برای شرکت در اجلاس آتی روسای مجالس و وزرای خارجه سیاسی درخصوص مجمع پارلمانی سیاست دعوت کرد.

در ادامه این دیدار اندرزبی جانسون دبیر کل اتحادیه بین‌المجالس (ای پی یو) اظهار داشت: اتحادیه بین‌المجالس نهایت تلاش خود را برای فعالتر ساختن ابعاد پارلمانی فعالیت‌های بین المللی و ایجاد امکان ارتباط بیشتر بین پارلمانی سراسر جهان به کار می گیرد.

وی تاسیس مجمع پارلمانی آسیایی را اقدامی بسیار مهم و مثبت در زمینه ارتقا دموکراسی پارلمانی در کهن ترین قاره دنیا دانست و بر آمادگی اتحادیه بین المجالس برای همکاری هر چه بیشتر در زمینه پیشبرد اهداف این مجمع تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet