هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار با مقام بلندپایه وزارت خارجه استرالیا عنوان شد

آلیا: گفتگو با آمریکا در گرو تغییرات عملی این کشور است

سرویس بین الملل
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورا یاسلامی تصریح کرد: بازشدن باب گفتگو با آمریکا در گرو تغییرات عملی در رفتار و رویکرد این کشور است.
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388 ساعت 14:30

به گزارش خانه ملت، " آندریا فالکتر" معاون مدیر کل خاورمیانه و آفریقای وزارت امور خارجه استرالیا روز چهارشنبه با "فاطمه آلیا" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار،  آلیا با بیان اینکه بازشدن باب گفتگو با آمریکا در گرو تغییرات عملی در رفتار و رویکرد این کشور است گفت: ایالات متحده باید قبل از گفتگو با ایران، اندیشه تحریم جمهوری اسلامی را از خیال خود بیرون کند و دارایی‌های مسدود شده ایران را آزاد کرده و دست از حمایت از تروریسم بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع افغانستان گفت:‌ تقویت دولت مرکزی افغانستان به همراه خروج نیروهای بیگانه از افغانستان از مهمترین راه‌های برقراری ثبات و آرامش در این کشور است.

آلیا در ارتباط با فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همه پرسی و حق انتخاب تمام فلسطینیان بر سرنوشت خویش را از بهترین راه‌های ممکن برای برون رفت از مشکلات فلسطین می‌داند.

در ادامه این دیدار، فالکتر با تقدیر از کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم فلسطین در غزه اظهار داشت: دولت استرالیا براهمیت مشارکت مردم فلسطین و حل مشکلاتشان از طریق گفتگو ارج می‌‌نهد.

در پایان این دیدار معاون مدیر کل خاورمیانه و آفریقای وزارت امور خارجه استرالیا با اشاره به رفت وآمد‌ها و دیدارهای مقامات دو کشور در سطوح مختلف بر ضرورت رایزنیها و استمرار گفتگوهای فی‌مابین بویژه در بین مجالس دو کشور تاکید کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000