اربعین حسینی
1395/04/10 12:13:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ساداتی‌نژاد:

اقدام هوشمندانه امام خمینی برای نامگذاری روز قدس موجب شکست سناریوهای طراحی شده دشمن شد

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس اقدام هوشمندانه امام خمینی(قدس سره) در نامگذاری روز قدس را عامل عدم فراموشی مساله اول جهان اسلام عنوان کرد و گفت: حرکت امام خمینی(ره) اقدامی راهبردی و سرنوشت ساز بود.
اقدام هوشمندانه امام خمینی برای نامگذاری روز قدس موجب شکست سناریوهای طراحی شده دشمن شد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس اقدام هوشمندانه امام خمینی(قدس سره) در نامگذاری روز قدس را عامل عدم فراموشی مساله اول جهان اسلام عنوان کرد و گفت: حرکت امام خمینی(ره) اقدامی راهبردی و سرنوشت ساز بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103193697811.jpg اقدام,هوشمندانه,امام,خمینی,برای,نامگذاری,روز,قدس,موجب,شکست,سناریوهای,طراحی,شده,دشمن,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام هوشمندانه و ابتکاری حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به نام قدس شریف، این روز را عامل جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن اشغال ظالمانه فلسطین و مهم ترین مساله جهان اسلام عنوان کرد.

وی با اشاره به اشغال شصت ساله خاک فلسطین و قدس شریف با حمایت کشورهای استعماری و غصب اراضی مسلمانان توسط صهیونیسم بین الملل، از انفعال و بی عملی حکومت‌های مستبد و سازشکار عربی در قبال مهمترین موضوع و مساله جهان اسلام انتقاد کرد و افزود: حکومت‌های وابسته عربی به همدستی و مشارکت با رژیم اشغالگر قدس و کشورهای استعماری در پایمال کردن حقوق اولیه ساکنان اصلی و واقعی سرزمین فلسطین متهم هستند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات گسترده و پر دامنه صهیونیسم بین الملل با همکاری کشورهای مستکبر و برخی حکومت‌های مزدور و سر سپرده عربی برای به فراموشی سپرده شدن مساله اول جهان اسلام و منحرف کردن افکار عمومی جهان از حقوق اولیه مردم فلسطین، تصریح کرد: وقوع انقلاب اسلامی مردم ایران با رهبری امام خمینی(ره) بزرگترین و مهم‌ترین ضربه به این برنامه‌ریزی نامیمون است.

ساداتی‌نژاد بر همین اساس اضافه کرد: انقلاب اسلامی عامل بر هم خوردن معادلات جهانی و منطقه‌ای و طراحی شوم صورت گرفته برای به فراموشی سپرده شدن مساله فلسطین و حذف آن از اذهان مردم جهان است.

وی با تقدیر از هوشمندی و زمان سنجی مثال زدنی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام قدس، یادآور شد: حرکت امام خمینی(ره) با توجه به شرایط آن روز که کشورهای عربی به طور کلی از پیگیری آرمان فلسطین سرخورده و ناامید شده و این مردم مظلوم را به حال خود واگذاشته بودند؛ اقدامی راهبردی و سرنوشت ساز بود که باعث معطوف و متمرکز شدن افکار عمومی و اذهان جهان اسلام به موضوع فلسطین و شکل‌گیری مقاومت مردمی و شکست سناریوهای طراحی شده برای به فراموشی سپرده شدن این مسئله است.

این نماینده در بخش دیگری از سخنان خود نامگذاری روز قدس را موجب تغییر روند تحولات و رخدادهای مرتبط با فلسطین و دمیده شدن خونی تازه در رگ های امت اسلامی خواند.

ساداتی نژاد همچنین با اشاره به فلسفه نامگذاری روز قدس که نفی اشغال و ظلم و سلطه مستکبرین است، خاطرنشان کرد: این روز بسیار مهم و تاثیرگذار بوده که سطح آن فراتر از منطقه و امت اسلامی و دارای بعدی بین المللی و پیام و مفهوم آن هم فرا منطقه‌ای و جهانی است،  این روز میعادگاه نفی سلطه و ستیز با ظلم و اشغالگری است.

به گزارش فارس؛ وی در خاتمه ضمن دعوت از عموم مردم به ویژه دانشگاهیان و فرهنگیان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس، حضور پر شور مردم در این روز را باعث تقویت انگیزه و روحیه مردم مظلوم فلسطین و در بر دارنده پیام روشن برای رژیم جعلی صهیونیستی و حامیان و همدستان آن برشمرد.

انتهای پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet