هدر اصلی
1388/02/19 10:07:00
سرویس سیاسی

لاریجانی: برخی دولت‌ها می‌خواهند دشمن تراشی فرضی را جایگزین حمایت از فلسطین کنند

**رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث فلسطین برخی کشورها تلاش می‌کنند تا خودشان را به تغافل بزنند و به جای حمایت از مردم مظلوم فلسطین دشمن تراشی فرضی را جایگزین آن کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" که در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین سخن می‌گفت، افزود: در این راستا برخی از کشورهای منطقه هم سعی می‌کنند با اتخاذ مواضع نادرست دیگران را به فریب کاری بکشانند.

لاریجانی اظهار داشت: تلاش برخی کشورهای عربی که نه تنها حق ملت فلسطین را به جا نیاوردند بلکه در صدد رفع تکلیف از خود می‌باشند نیز در این راستا ارزیابی می‌شود.

وی با اشاره به فرموده امام (ره) در ارتباط با موضوع فلسطین اظهار داشت: همانطور که حضرت امام (ره) علیه گفتند فلسطین به مانند عیار برای دیگ کشورها است. که براساس توجهی که به فلسطین دارند اصالت آنها مشخص می‌شود.

وی گفت: نگاه به صحنه بین المللی و تحولات آن نشان که اصالت کشورها در برخورد با مساله فلسطین مشخص می‌شود.

رئیس کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین تصریح کرد: اما امروز در عرصه بین المللی احساس می‌شود که برخی کشورها تلاش می‌کنند تا موضوع فلسطین را با دیگر موضوعات جابجا کنند که البته این مساله را فکرهای نقاد و دقیق متوجه می‌شوند.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین اظهار داشت از کلیه دستگاه‌های دولتی، قضایی و اجرایی که در برگزاری این کنفرانس نقش داشتند تشکر می‌کنم.

وی افزود: برپایی این کنفرانس عظیم الشان نشان می‌دهد که روح و شان این کنفرانس تاثیر بسزایی در عرصه بین المللی داشت.

لاریجانی تصریح کرد: پیام کنفرانس فلسطین برای همه جهانیان مکشوف است.

رئیس مجلس اظهار داشت: فکر اصلی کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین به نگاه استراتژیک مقام معظم رهبری در بحث فلسطین برمی‌گردد.

وی گفت: حمایت ما از مردم فلسطین یک امر مستدل و منطقی است و تا زمانی که فلسطینیان به حقوق حقه خود نرسیدند ما افتخار می‌کنیم که از آنها حمایت کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: مساله فلسطین چیزی نیست که اگر در برهه‌ای برجسته شد سپس در برهه دیگر به فراموش سپرده شود.

وی افزود: در خلال مقالات و سخنرانی‌های ارائه شده در کنفرانس حمایت از فلسطین نکات مفید و ارزنده‌ای مطرح شد که می‌تواند ما را در رسیدن به یک راهکار برای حل مشکل فلسطین یاری دهد.

لاریجانی تصریح کرد: برخی که تلاش می‌کنند راه حل مشکل فلسطین را از بین مذاکرات پر زرق و برق که برگرفته از ضد و بندهای سیاسی در منطقه پیدا کنند که تجربه نشان داده که اینگونه مذاکرات نتوانسته کمکی برای ملت فلسطین به ارمغان آورد.

وی در ادامه با تقدیر از علی اکبر محتشمی پور دبیر برپایی کنفرانس حمایت از فلسطین بر اعلام آمادگی و پشتیبانی مجلس از فلسطین تاکید کرد و اظهار امیدواری نمود که هر چه زودتر شاهد آزادسازی قدس شریف باشیم.

این گزارش می‌افزاید: علی اکبر محتشمی پور در ابتدای این دیدار به ارائه گزارشی در ارتباط با برپایی کنفرانس فلسطین و تلاش‌های صورت گرفته برای برپایی هر چه بهتر این کنفرانس اشاره کرد.

دبیر کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین خطاب به رئیس مجلس اظهار داشت: جنابعالی تصمیم بزرگ و قاطعی را برای برپایی کنفرانس اتخاذ کردید که باید در این زمینه از شما تقدیر کنم.

محتشمی پور افزود: از طرف شما اذعان می‌کنم که مجلس کار بزرگی را با دستگاه‌های قضایی و اجرایی برای برپایی این کنفرانس انجام داد.

وی اظهار داشت: کنفرانس توانست صدای مردم مظلوم غزه و فلسطین را به جهان منعکس کند.

این گزارش می‌افزاید: حسین شیخ الاسلام قائم مقام وزارت خارجه، قربانعلی دری نجف آبادی دادستان کل کشور و چند تن از نمایندگان مجلس از جمله شخصیت‌های حاضر در این نشست بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet