هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آسیب‌های ثبت نام گسترده در انتخابات -2

نوروزی: مجمع‌تشخیص‌مصلحت تکلیف اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را سریع‌تر مشخص کند

سرویس سیاسی
**عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع تشخیص مصلحت با تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، به وظیفه تاریخی خود عمل کند.
شنبه 19 اردیبهشت 1388 ساعت 14:30

"حسن نوروزی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از نبود سازو کار مناسب جهت ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: وقتی ما برای داوطلبان انتخابات شورای شهر، شرایط و ضوابطی در نظر می‌گیریم چگونه می‌توانیم برای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری که شخص اول مملکت پس از رهبری و پیشانی نظام را تعیین می‌کند، شرایط دقیقی تعیین نکنیم.

نماینده رباط کریم افزود: مجلس شورای اسلامی برای نظام دادن به این وضعیت که هر فردی با هر شرایطی در ستاد انتخابات حاضر شده و برای ریاست جمهوری ثبت نام می‌کند، طرحی با قید یک فوریت تهیه و تنظیم کرد و در آن شرایط دقیق‌تری برای داوطلبان ریاست جمهوری تعریف کرد که این طرح پس از رد شدن در شورای نگهبان و اصرار مجلس بر نظر سابق خود به مجمع تشخیص مصلحت ارسال شد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها خاطرنشان کرد: این نوع ثبت نام گسترده از داوطلبان و پخش گزارش‌های تلویزیونی از این وضعیت، چیزی جز به سخره گرفتن نظام نیست.

نوروزی با انتقاد از علکرد رسانه‌ها در این زمینه گفت: متاسفانه صدا و سیما و برخی دیگر از رسانه‌ها با به تصویر کشیدن این حرکت وهن‌آمیز، ستاد انتخابات را به تفرجگاهی تبدیل کرده‌اند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، ثبت نام بی قاعده از همه داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و سپس عدم تایید صلاحیت آنها در شورای نگهبان، از بعد بین المللی آسیب‌هایی را به وجه نظام وارد می‌کند و می‌تواند بهانه‌ای برای تبلیغ علیه ما به دست بیگانگان بدهد.

نماینده رباط کریم در پایان تاکید کرد: امیدواریم مجمع تشخیص مصلحت نظام، هرچه سریع‌تر به وظیفه تاریخی خود در این زمینه عمل کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000