هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
به منظور تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفت

اصلاح قانون اداره مناطق آزاد تجاری

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی را مجددا اصلاح کردند.
یکشنبه 20 اردیبهشت 1388 ساعت 09:47

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه‌علنی روز یکشنبه لایحه اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی مصوب 1372 را که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده بود را مجددا بررسی و ایرادات این شورا را بر طرف ساختند.

براساس اصلاحیه مجلس حکم مذکور در این ماده شامل شعب و نمایندگی موسسات خارجی و موسسات کارگزاران بیمه خارجی نیز خواهد.

براساس ماده 28 این قانون تاسیس و فعالیت موسسات بیمه ایرانی با سرمایه داخلی و خارجی و شعب و نمایندگی آنها و موسسات کارگزاری  بیمه ایران و شعب و نمایندگی موسسات بیمه خارجی و موسسات کارگزاری بیمه کارگزاری بیمه خارجی در مناطق آزاد تجاری - صنعتی مجاز و صرفاً تابع مقرراتی است که به پیشنهاد بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ظرف مدت شش ماه از تاریخ تصویب این قانون به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

براساس اصلاحیه دیگری که به تصویب مجلس رسید تاسیس و فعالیت بورسها و اوراق بهادار، کالاو ارز، با سرمایه داخلی و خارجی در مناطق آزاد براساس مقررات، مجاز و تابع آیین نامه‌ای است که ظرف مدت شش ماه از تاریخ تصویب این قانون با پیشنهاد شورای عالی بورس و اوراق بهادار به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000