هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وقف چی:

بیش از 90درصد از روغن های کشور وارداتی است/ لزوم فرهنگ سازی در مصرف روغن زیتون

سرویس اقتصادی
عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بیش از 90 درصد از روغن کشور وارداتی است،گفت:کاهش هزینه تولید و افزایش تولید روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی عواملی برای کاهش واردات روغن به شمار می آید.
سه‌شنبه 5 مرداد 1395 ساعت 15:04
بیش از 90درصد از روغن های کشور وارداتی است/ لزوم فرهنگ سازی در مصرف روغن زیتون عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بیش از 90 درصد از روغن کشور وارداتی است،گفت:کاهش هزینه تولید و افزایش تولید روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی عواملی برای کاهش واردات روغن به شمار می آید. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107181429695.jpg بیش,از,90درصد,از,روغن,های,کشور,وارداتی,است/,لزوم,فرهنگ,سازی,در,مصرف,روغن,زیتون Icana

علی وقف چی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  تولید زیتون در کشور،گفت:مصرف سرانه زیتون درکشور باید افزایش یابد؛زیرا مصرف سرانه ما نسبت  به میزان مصرف جهانی پایین تر است.

 نماینده مردم  زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه بیش از  90 درصد از روغن کشور وارداتی است،تصریح کرد:ظرفیت تولید زیتون به نحو مطلوب در زنجان و طارم وجود دارد،بنابراین باید با یک برنامه ریزی اقتصادی تولیدی ،شرایط افزایش تولید زیتون را به طریقی افزایش دهیم که بتوانیم افزایش تولید روغن را نیز درکشور شاهد باشیم.

 

لزوم فرهنگ سازی در مصرف روغن زیتون

وی  با بیان اینکه می توان با یک برنامه ریزی تولیدمحور در راستای افزایش میزان روغن تلاش کرد،تصریح کرد:بهترین حرکت اقتصادی برای جلوگیری از واردات به  کشور،کاهش هزینه های تولید است؛زیرا زمانی که هزینه تولید پایین باشد تولیدکننده خارجی واردات را مقرون به صرفه نمی داند.

وقف چی،افزود:زمانیکه هزینه و نرخ محصول داخلی از خارجی پایین تر باشد،بدیهی است که به هیچ وجه شاهد ورود محصول  به کشور نخواهیم  بود  و این درحالی است که ما باید در زمینه هزینه برداشت و نگهداری  به کشاورز کمک کنیم که  هزینه ها را کاهش دهد.

 وی  تصریح کرد:نباید از واردات  محصولات کشاورزی هراس داشته باشیم؛بلکه باید مدیریت بهینه داشت و بطور مثال  می توانیم با افزایش تولید و نرخ  مناسب برای تولید از واردات محصولاتی همچون زیتون و یا مرکبات در کشور  به نحو مطلوب جلوگیری  می شود.

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب  و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میزان تولید زیتون در کشور  با  مقایسه با بازار جهانی  بالا نیست،گفت:فرهنگ سازی در مصرف زیتون از موضوعاتی  است که باید در  فرهنگ تغذیه کشاورزی لحاظ شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط