سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

صادق: رفع مشکل آبرسانی برنامه‌ریزی بلند ‌مدت می‌طلبد

سرویس صحن
**نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای سلامی نسبت به عدم برنامه‌ریزی بلند ‌مدت برای رفع مشکل آبرسانی انتقاد کرد.
یکشنبه 20 اردیبهشت 1388 ساعت 15:14

"مهدی صادق" چهارمین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه با تاکید بر اینکه ایران جزء کشورهای خشک از لحاظ منابع آبی بوده است، افزود: در ایران از دیرباز مردم مشغول به شغل کشاورزی بوده و کمبود آب نیز در قدیم‌الایام یکی از دغدغه‌های اصلی مردم بوده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه با بیان اینکه در چند سال گذشته بحران خشکسالی را تجربه کرده‌ایم، تصریح کرد: وعده‌های تحقق نیافته در زمینه رفع خشکسالی در ذهن‌ها مانده و انتظار داریم وضعیت آبرسانی بهتر شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به علت عدم برنامه‌ریزی بلند ‌مدت برای رفع مشکل آبرسانی هنوز شاهدیم که برنامه‌های فوری برای برون رفت از بحران خشکسالی در دستور کار قرار می‌گیرد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه خطاب اصلی‌ فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح الگوی مصرف مسئولان نظام است، افزود: آیا نباید با استفاده از درآمدهایی که کشور کسب کرده بود در این جهت کاری صورت می‌گرفت.

صادق با اشاره به اینکه استان گیلان دارای 230 هزار هکتار شالیزار برنج است، خاطر نشان کرد: متاسفانه ذخیره آب در پشت سد سفید‌ رود کاهش زیادی داشته لذا می‌طلبید مسئولین سال گذشته در راستای رفع این مشکل اقدام می‌‌کردند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه با تاکید بر اینکه با یک مدیریت صحیح می‌توان آب را مهار کرد، افزود: از وزیر نیرو می‌خواهیم در خصوص تجهیز پمپاژ آب، بیل مکانیکی برای لایروبی و بارور نمودن به موقع ابرها اقدام نماید و از وزیر کشاورزی نیز برای تحویل به موقع کود، بیمه کشاورزان و اختصاص بودجه کافی خواهان دستور سریع هستیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000