هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عزیزی تاکید کرد:

حیوان‌آزاری جرم انگاری نشده است/ لزوم تعیین تکلیف ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی‌سرپرست

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم رفع خلاء های قانونی و همچنین تعیین تکلیف ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی سرپرست از سوی دولت در جهت حمایت از حیوانات ولگرد و بی سرپرست و همچنین جلوگیری از خشونت علیه آنها تاکید کرد.
یکشنبه 10 مرداد 1395 ساعت 15:23
حیوان‌آزاری جرم انگاری نشده است/ لزوم تعیین تکلیف ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی‌سرپرست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم رفع خلاء های قانونی و همچنین تعیین تکلیف ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی سرپرست از سوی دولت در جهت حمایت از حیوانات ولگرد و بی سرپرست و همچنین جلوگیری از خشونت علیه آنها تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/88714.jpg حیوان‌آزاری,جرم,انگاری,نشده,است/,لزوم,تعیین,تکلیف,ماده,واحده,حمایت,از,حقوق,حیوانات,بی‌سرپرست Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حیوان‌آزاری دلخراش در مشهد، گفت: از آنجایی که قوانین فعلی در زمینه حمایت از حیوانات در رابطه با صید و شکار است و پدیده حیوان‌آزاری به صورت مطلق جرم انگاری نشده بنابراین برخورد با حیوان آزاری مستلزم تدوین قوانین کارآمد و تعریف مجازات های مشخص است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم رفع خلاء‌های قانونی و همچنین تعیین تکلیف ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی سرپرست از سوی دولت در جهت حمایت از حیوانات ولگرد و بی‌سرپرست و همچنین جلوگیری از خشونت علیه آنها تاکید کرد و گفت: در این باره خلاءهای قانونی باید رفع شود تا مراجع قضایی برای مجازات افرادی که اقدام به حیوان آزاری می کنند با خلاء قانونی روبرو نشوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برخورد قضایی تنها راهکار مقابله با حیوان آزاری نیست، تصریح کرد: البته صرف برخورد قهری و مجازات با حیوان آزاران نمی تواند به تنهایی کارساز باشد بلکه در کنار این موضوع باید به فرهنگ سازی مناسب از سوی رسانه های جمعی به ویژه صداو سیما توجه جدی داشته باشیم.

وی بر لزوم فرهنگ‌سازی مناسب برای مهار وکنترل حیوان آزاری در کشور تاکید کرد و یادآور شد: پرهیز از حیوان آزاری باید در کودکی نهادینه شده و نکوهش و قبح آن به صورت جدی در کتب درستی به تصویر کشیده شود زیرا فرهنگ سازی و آموزش کودکان نقش بسزائی در پیشگیری از حیوان آزاری در بزرگسالی  دارد.

عزیزی با بیان اینکه سازمان دامپزشکی، شهرداری و حفاظت محیط زیست باید تدابیر ویژه ای را برای حمایت از حقوق حیوانات بی‌سرپرست درنظر گیرند، گفت: بهتر است از سوی این دستگاه ها مکان های مشخصی برای نگهداری از این حیوانات در نظر گرفته شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس دهم،  با تاکید بر اینکه امحا و نابودی حیوانات ولگرد و بی سرپرستی که وجودشان برای انسان خطرآفرین است باید بدون از هرگونه خشونت و طی چارچوب های مشخص انجام شود، افزود: امحا و نابودی حیوانات مذکور باید تنها در شرایط اضطرار و در صورت وجود بیماری‌های خاص مانند هاری طی چارچوب های اصولی، خاص و بدون آزار و شکنجه انجام شود زیرا آزار حیوانات برخلاف موازین شرعی، اسلامی و از همه مهمتر انسانی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه افرادی که اقدام به حیوان آزاری می‌کنند تعادل روانی نداشته و باید تحت درمان قرار گیرند، تصریح کرد: البته بخشی از حیوان آزاری ها در کشور به دلیل ناآگاهی افراد است که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی ها بیشتر شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر