هفته دفاع مقدس
1395/05/17 12:16:11
سرویس صحن
ساداتی نژاد در اخطار قانون اساسی؛

تاسیس سازمان دولتی جدید بدون دریافت نظر مجلس خلاف قانون اساسی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تاسیس سازمان جدید دولتی طبق قانون اساسی نیازمند ارائه لایحه دولتی به مجلس است.
تاسیس سازمان دولتی جدید بدون دریافت نظر مجلس خلاف قانون اساسی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تاسیس سازمان جدید دولتی طبق قانون اساسی نیازمند ارائه لایحه دولتی به مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101522094211.jpg تاسیس,سازمان,دولتی,جدید,بدون,دریافت,نظر,مجلس,خلاف,قانون,اساسی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدجواد ساداتی‌نژاد در نشست علنی امروز (یکشنبه 17 مرداد) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصول 124 و 126 گفت: در حالیکه فقط 2 سال از احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌گذرد، این سازمان در سال 95 به دو سازمان دیگر تفکیک شد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به 2 سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه تقسیم شده و رئیس جمهور می‌تواند معاونی برای آنها انتخاب کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تاسیس سازمان جدید بدون دریافت نظر مجلس خلاف قانون اساسی بوده و در وظایف ریاست جمهوری تعریف نشده است و باید به صورت لایحه به مجلس ارائه می‌شد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار خبر از بررسی وظایف و اختیارات ریاست جمهوری برای این اقدام داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet