هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ساداتی نژاد در اخطار قانون اساسی؛

تاسیس سازمان دولتی جدید بدون دریافت نظر مجلس خلاف قانون اساسی است

سرویس صحن
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تاسیس سازمان جدید دولتی طبق قانون اساسی نیازمند ارائه لایحه دولتی به مجلس است.
یکشنبه 17 مرداد 1395 ساعت 12:16
تاسیس سازمان دولتی جدید بدون دریافت نظر مجلس خلاف قانون اساسی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تاسیس سازمان جدید دولتی طبق قانون اساسی نیازمند ارائه لایحه دولتی به مجلس است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605101522094211.jpg تاسیس,سازمان,دولتی,جدید,بدون,دریافت,نظر,مجلس,خلاف,قانون,اساسی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدجواد ساداتی‌نژاد در نشست علنی امروز (یکشنبه 17 مرداد) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصول 124 و 126 گفت: در حالیکه فقط 2 سال از احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌گذرد، این سازمان در سال 95 به دو سازمان دیگر تفکیک شد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به 2 سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه تقسیم شده و رئیس جمهور می‌تواند معاونی برای آنها انتخاب کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تاسیس سازمان جدید بدون دریافت نظر مجلس خلاف قانون اساسی بوده و در وظایف ریاست جمهوری تعریف نشده است و باید به صورت لایحه به مجلس ارائه می‌شد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار خبر از بررسی وظایف و اختیارات ریاست جمهوری برای این اقدام داد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر