ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1388/02/22 15:46:00
سرویس صحن

وزیر راه: اتومبیل‌های فرسوده را نمی‌توان به راحتی از رده خارج کرد

**وزیر راه و ترابری گفت:اتومبیل‌های فرسوده متعلق به افراد ضعیف و کم درآمد است و نمی‌توان به راحتی اینها را از رده خارج و زندگی آنها را تعطیل کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمید بهبهانی در جلسه غیرعلنی روز سه‌شنبه اظهار داشت: اتومبیل‌های فرسوده متعلق به افراد ضعیف و کم درآمد است و نمی‌توان به راحتی اینها را از رده خارج و زندگی آنها را تعطیل کرد.

وی افزود: اگر چه مقرر شد مبلغ 3 هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت جهت نوسازی 3 هزار دستگاه کامیون و 400 دستگاه اتوبوس طی سال 87 به وزارت راه اختصاص پیدا کند اما این امر تحقق پیدا نکرد و صرفاً به جای 3 هزار میلیارد ریال مبلغ 180 میلیارد ریال که حدود 6 درصد از این مبلغ بود به وزارت راه تعلق پیدا کرد که این اعتبار صرف نوسازی و تامین 149 دستگاه کامیون شد.

بهبهانی خاطر نشان کرد: با استفاده از منابع داخلی سازمان راه‌داری و جاده‌ای طی سال‌های برنامه چهارم توسعه، مبلغ 459 میلیارد ریال یارانه بلاعوض و 902 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت کردیم که تعداد 3 هزار و 568 دستگاه اتوبوس، 2 هزار و 886 دستگاه مینی‌بوس، 18هزار و 390 دستگاه سواری کرایه و 4هزار و800 دستگاه کامیون از این طریق واگذار شده است.

وزیر راه و ترابری گفت: ما حدود یک سال بر روی برنامه پیشنهادی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای بار و مسافر کار کردیم و برای جایگزین کردن آن هم تعداد و میزان کل تسهیلات را برآورد کردیم و هم میزان پرداخت تسهیلات به ناوگان فرسوده مسافری و کامیون‌های مشمول طرح در خلال سالهای 88 الی 93 را محاسبه کردیم که گزارش کامل آن را در اختیار کمیسیون قرار داده‌ایم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet