هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

کاتوزیان: بر اساس تبصره 13 از رده خارج کردن برای کامیون‌های فرسوده با سوخت بالا بوده است

سرویس صحن
**حمید رضا کاتوزیان اظهار داشت: در تبصره 13 در قانون جامع حمل و نقل از رده خارج کردن برای کامیون‌های فرسوده با سوخت بالا بوده است.
سه‌شنبه 22 اردیبهشت 1388 ساعت 16:02

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی در جلسه غیرعلنی روز سه‌شنبه با بیان اینکه افزایش قیمت گازوئیل باتوجه به حجم زیاد مصرف می‌تواند باعث شوک در افزایش هزینه حمل و نقل کشور شود افزود: مصرف سوخت در برخی از این کامیونها به 60لیتر در 100کیلومتر می‌رسد .

نماینده تهران با تاکید براینکه باید تغییر و تحول در این بخش صورت پذیرد گفت: کامیون‌های موجود 53 کامیون‌های کشور که مورد استفاده قرار می‌گیرد عملاً بالای 20 یا 21 ساله عمر نموده‌اند و فرسوده تلقی می‌شوند.

رییس کمیسیون انرژی اظهار داشت: مصرف کامیون‌های جدید در حدود 30لیتر است اما کامیون‌ها در کشورمان 45 لیتر می‌باشد و این مصرف بالایی است.

وی افزود: ایران خودرو دیزل و سایپا دیزل به جای تولید به سمت فعالیت‌های تجاری رفته‌اند و خود وارد کننده کامیون هوگو چینی شده‌اید.

کاتوزیان در خصوص بی‌کیفیت بودن این کامیون‌ها سخن گفت و افزود: این کامیون‌ها یک بار مصرف است و به جای سه سال 3 ماه کار می‌نمایند.

رییس کمیسیون انرژی تصریح کرد: مسئله کاهش مصرف سوخت مسئله اساسی است و اگر با همین رویه پیش برود کشور با بحران مواجه خواهد شد.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000