هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیسیون اجتماعی در دیدار وزیر اموراجتماعی لبنان:

سیاست اصولی ایران، حفظ وحدت تمامی گروه‌های لبنانی است

سرویس بین الملل
**رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر اموراجتماعی لبنان تصریح کرد: سیاست اصولی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای حفظ وحدت تمامی گروه‌های لبنانی می‌باشد.
سه‌شنبه 22 اردیبهشت 1388 ساعت 17:28

به گزارش خانه ملت، "ماریو عون" وزیر امور اجتماعی لبنان امروز با  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون راه‌های گسترش روابط دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این ملاقات، ابتدا "سلیمان جعفرزاده،" با اشاره به علائق و مراودات دیرین دو ملت، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به روند بازسازی لبنان مورد تاکید قرار داد.

جعفرزاده با بیان این‌که صلح و ثبات در لبنان در سایه هماهنگی و اتحاد گروه‌های مختلف لبنانی، استمرار می‌یابد، افزود: دشمنان لبنان با توطئه‌ها و دسیسه‌های مختلف قادر نخواهند بود صفوف به هم پیوسته مردم لبنان را با تفرقه افکنی و اختلاف از میان ببرند.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از روند تثبیت صلح و آرامش در لبنان تاکید کرد: از این‌که لبنان با درایت و هوشمندی رهبران سیاسی و کمک صادقانه تمام دوستان توانست بار دیگر از نعمت صلح و ثبات برخوردار شود، خوشحالیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هر نوع کمکی که منجر به تقویت صلح، ثبات، انسجام و وحدت ملی لبنان شود، دریغ نخواهد کرد.

جعفرزاده با خاطرنشان ساختن این‌که سیاست اصولی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای حفظ وحدت تمامی گروه‌های لبنانی می‌باشد، گفت: همسویی تمام قومیت‌ها و گروه‌های لبنانی، عامل شکوفایی و پیشرفت این کشور است.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود تعمیق پیوندهای دوستی و تفاهم میان ملت لبنان را موجب ارتقای جایگاه و موقعیت این کشور در منطقه دانست.

در ادامه این ملاقات ماریو عون وزیر امور اجتماعی لبنان با اشاره به سابقه دیرین دوستی دو کشور خواستار بسط و گسترش مناسبات فی مابین در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شد.

وی در ادامه با قدردانی از حمایت‌ها و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت لبنان در طول دوران سخت و دشوار گفت: ما در دولت لبنان اطمینان داریم که کمک‌های انسان دوستانه ایران فقط به گروه خاصی مربوط نمی‌شود، بلکه تمامی مردم لبنان از این کمک‌ها و حمایت‌ها برخوردارند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000