ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1388/02/22 19:17:00
سرویس سیاسی

دیدار معاون رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری با ابوترابی فرد

**معاون رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری بعد ازظهر روز سه‌شنبه در محل مجلس با "محمدحسن ابوترابی‌فرد" نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، ابوترابی‌فرد در این دیدار با خاطرنشان ساختن پیوندهای مودت و همدلی بین پیروان ادیان الهی در جمهوری اسلامی ایران گفت: پیوندهای استوار و دیرین بین مذاهب مختلف در ایران ناشی از تعالیم عالیه اسلام که از قرآن نشأت گرفته است، می‌باشد.

وی افزود: زندگی سراسر صلح و صفا جامعه اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی نشان‌دهنده‌ این واقعیت برای جهانیان است که پیروان ادیان آسمانی می‌توانند در سایه‌ آموزه‌های ناب دینی حول محور توحید در نهایت همدلی و صمیمیت زندگی کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه‌ این دیدار با تاکید بر این‌که بر اساس آموزه‌های دین اسلام احترام به همه‌ انبیای الهی وظیفه و رسالت همه‌ مسلمانان است، گفت: سعادت بشریت در سایه‌ اقتدا به انبیای الهی به دست می‌آید.

ابوترابی‌فرد در ادامه‌ این دیدار یادآور شد که موضع مشترک پیروان ادیان الهی در قبال جنایات ضدبشری استکبار جهانی خصوصا آمریکا و اسراییل می‌تواند نقش مهمی در اعتلای جایگاه ادیان الهی در عصر کنونی ایفا کند.

معاون رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری نیز در این ملاقات با تشکر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران که برای بهبود وضعیت زندگی اقلیت‌های دینی خصوصا هموطنان آشوری صورت گرفته است گفت: حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی نشان از این است که تمام ادیان الهی می‌توانند با صلح و صفا و برادری در کنار هم زندگی کنند.

وی با تاکید بر این‌که ایران به عنوان یکی از پایه‌گذاران تمدن در خاورمیانه باعث به کمال رسیدن جامعه مدنی در منطقه می‌باشد، گفت: این مهم به علت آموزه‌های والای دین اسلام و عظمت فرهنگی و علمی ناشی از آن می‌باشد.

وی در خاتمه این دیدار خاطرنشان ساخت: اگر کشورهای غربی بگذارند پیروان ادیان الهی در خاورمیانه خود می‌توانند مشکلات موجود در منطقه را با استفاده از آموزه‌های توحیدی حل و فصل نمایند و نیاز به حضور نیروهای خارجی در منطقه نمی‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet