خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1388/02/23 15:16:00
سرویس صحن

نماینده بافت: مجلس باید به اتاق‌های فکر مجهز شود

**نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صحن مجلس و کمیسیون‌های تخصصی باید به اتاق‌های فکر مجهز شوند، تاکید کرد: نمایندگان باید قوانین را به صورت واضح و رسا و بر اساس آخرین اطلاعات تنظیم و تصویب و تناقضات قانونی را برطرف کنند.

"محمد تقی بختیاری" اولین ناطق جلسه علنی روز چهارشنبه با تأکید بر اینکه کشور در مقطع حساسی به سر می‌برد، اظهار داشت: در شرایطی که کشورهای جهان با بحران اقتصادی مواجهه هستند ما نیز در وضعیت نامناسبی برای اداره کشور قرار داریم.

وی با بیان اینکه صحن مجلس و کمیسیون‌های تخصصی باید به اتاق‌های فکر مجهز شوند، افزود: نمایندگان باید قوانین را به صورت واضح و رسا تصویب، تناقضات قانونی را برطرف، قوانین را بر اساس آخرین اطلاعات تنظیم و تصویب کنند تا وقت و انرژی قوای سه گانه مصروف چالش‌ها نشود.

نماینده مردم بافت با نامناسب خواندن فضای تولید و کسب و کار در کشور، گفت: قوانین در جهت کارهای تولیدی نیست و از دست‌دادن کار و فقر در کشور به سمت‌ همه‌گیر شدن در حرکت است.

وی با بیان اینکه تدوین برنامه‌ها براساس آمایش‌های سرزمینی و محیط ‌زیست صورت نمی‌گیرد ادامه  داد: سرمایه‌های کشور صرف مسائل اصلی نمی‌گردد و توجه زیادی به احداث زیر‌بناها نیز نمی‌شود.

بختیاری اظهار داشت: به خاطر توجه به مسائل حاشیه‌ای، کشور از جایگاه اصلی خود در منطقه فاصله گرفته است.

 وی به عنوان مثال به فرودگاه بین‌المللی امام اشاره کرد و با یادآور شدن اینکه این فرودگاه می‌بایست دو دهه قبل ساخت آن عملیاتی می‌شد،‌ گفت: با تأخیر جایگاه خود را در این خصوص به کشور امارات واگذار کرده‌ایم.

نماینده بافت با اشاره به اینکه هر ایرانی که بخواهد به یکی از کشورهای جهان سوم سفر کند باید دارای روادید باشد، گفت: این در حالی است که تعداد زیادی از افراد خارجی به راحتی وارد کشور شده و بازارهای کار را اشغال و چهل درصد جرایم خشن را رقم می‌زنند و با ازدواج‌‌ در کشور نسل جدیدی را به وجود می‌آورند.

وی در ادامه متذکر شد: با این اوصاف باز هم شاهد هستیم که کشور دچار روز‌مرگی است و باید توجه کرد که چه‌ میزان در جهت برنامه چشم‌انداز بیست‌ساله حرکت کرده‌ایم چقدر مواضع نمایندگان هماهنگ با منافع ملی است.

بختیاری با اشاره به برخی مسایل و مشکلات حوزه انتخابیه خود، گفت: وضعیت موجود در شهرستان بافت مدلی از سیاست‌زدگی و توجه به حاشیه است و با وجود خیلی از این تحصیل‌کردگان شاهد بیکاری در این شهرستان هستیم.

نماینده بافت همچنین با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری، تاکید کرد: بزرگترین دستاورد مردم تعیین سرنوشت خود به دست خود است که تجلی آن در انتخابات است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet