هدر اصلی
1388/02/23 17:17:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با سلطان قابوس:

همگرایی باعث نصرت کشورهای اسلامی خواهد شد

**رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای منطقه متوجه شده‌اند که با همگرایی بهتر می‌توانند مسائل را حل کنند، تاکید کرد: همگرایی باعث نصرت کشورهای اسلامی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" ظهر امروز چهارشنبه با سلطان قابوس بن سعید السعید پادشاه عمان دیدار و گفتگو کرد.

رییس مجلس پروژه‌های موجود بین دو کشور را نشانه‌ای از عمق روابط دو کشور خواند و گفت: پروژه گاز ایران و عمان در حال حاضر مهمترین پروژه بین دو کشور است و  مجلس شورای اسلامی برای اجرایی شدن سریع آن اعلام حمایت می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: زمینه‌های خوبی در عمان وجود دارد که بازرگانان، تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند در جهت فعالیت خود از آن استفاده نمایند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به مسائل اخیر منطقه گفت: در خصوص مسائل منطقه‌ای، حوادث گذشته و حال نشان می‌دهد که نظامی‌گری در منطقه راهگشا نیست.

وی تصریح کرد:‌ آمریکایی‌ها و اروپا‌یی‌ها به این امر پی برده‌اند و در عین حال کشورهای منطقه نیز متوجه شده‌اند که با همگرایی بهتر می‌توانند مسائل را حل کنند.

رییس مجلس اظهار داشت: رفتارهای فریب کارانه توسط رژیم صهیونیستی در حال وقوع است که بزرگترین آن ایجاد اختلاف بین کشورهای مسلمان است که باید نسبت به آن هوشیار بود.

لاریجانی با بیان اینکه هدف جمهوری اسلامی ایران همواره دوستی و همکاری با کشورهای عربی بوده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی کشورهای عربی بدون توجه به نقش رژیم صهیونیستی، رفتار نادرستی را در پیش گرفته‌اند که باعث می‌شود ظرفیت‌هایشان کاهش یابد.

وی ادامه داد: این در حالی است که نقش عمان همواره مثبت بوده و در مواضع خود همواره نشان داده که درک دقیق‌تری نسبت به مسائل داشته است.

لاریجانی همچنین تاکید کرد: همگرایی باعث نصرت کشورهای اسلامی خواهد شد.

سلطان قابوس بن سعید پادشاه عمان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از نظرات رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سیاست عمان، یک سیاست ثابت بوده و همواره تلاش نموده جانب حق را بگیرد.

وی افزود:‌ عمان همواره سیاست عدم دخالت در امور دیگران را در پیش گرفته و خواهد گرفت و زمانی که مورد مشورت قرار گرفته، نظرات خود را صادقانه بیان کرده است.

سلطان قابوس در ادامه سخنان خود یادآور شد: بیشتر کشورهای قدرتمند دنیا متاسفانه تحت تاثیر تبلیغات جهت‌دار رسانه‌ای خاص قرار دارند و اطلاع دقیقی از اوضاع واقعی جهان ندارند.

وی تاکید کرد: دسیسه‌های صهیونیست‌ها پایان ناپذیر است و دوام آنها بر این اصل استوار است که همواره یک دشمنی در مقابل خود داشته باشند.

پادشاه عمان در خصوص مواضع اسرائیل اظهار داشت: آنها تا دیدگاه خود را تغییر ندهند و حقوق صاحبان حق را به آنها عودت ندهند صلح برای آنها فراهم نخواهد شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که بتواند به ایران سفر کرده و روابط بین دو کشور گسترش یابد.

رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز پس از حضور در نشستی خبری با نمایندگان رسانه‌های عمان، با کارکنان سفارت ایران در مسقط در محل سفارت دیدار و گفتگو خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet