خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/02/23 15:57:00
سرویس صحن

نماینده بجنورد: انتخابات مهمترین دستاورد انقلاب است

**نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه انتخابات مهمترین دستاورد انقلاب به رهبری امام‌خمینی(ع) است، تاکید کرد: هر شخص و سازمانی کوچکترین خللی در راستای مشارکت مردم ایجاد کند باید محاکمه و مجازات شود.

"محمدمهدی شهریاری" سومین ناطق جلسه علنی روز چهارشنبه با بیان اینکه این روزها مجلس در مقطع حساسی قرار دارد، تصریح کرد: نمایندگان باید زمینه‌های قانون‌گریزی را برطرف و در این راستا از ابزار قانون‌اساسی بهره لازم را ببرند.

وی با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های اقتصادی دولت نهم تورم زیادی در کشور ایجاد شده است، برداشت‌های بیش از حد از حساب ذخیره ارزی را از جمله دلایل این تورم ذکر کرد.

وی ادامه داد: در حالی که کشورهای بزرگ جهان دچار بحران اقتصادی شده‌اند به علت رکود اقتصادی تورم در کشورها به حداقل رسیده است ولیکن در ایران تورم رشدی 25 درصدی داشته است.

وی افزود:این تورم 12درصدی به 25 درصد افزایش یافته است.

شهریاری با بیان اینکه بیشترین بار تورم بر روی اقشار متوسط است، علت افزایش تورم را عدم مدیریت صحیح در کشور دانست.

نماینده بجنور با تأکید بر اینکه حقیقت از سوی هر کسی بیان شود متاسفانه به عنوان عامل بیگانه نامیده می‌شود، خاطر نشان کرد: حال آنکه شعارهای امام راحل و مقام و معظم رهبری در جهت عکس این مسائل و رعایت اخلاق و عدالت در کشور است.

وی با اشاره به اینکه ارائه نرخ تک رقمی بیکاری از سوی مسئولین در حالی است که فارغ‌التحصیلان کشور بین 25 تا 30 درصد بیکار هستند، افزود: این گونه آمارهای غلط شیوه اعلام آمارها را با سوال مواجه می‌کند.

شهریاری تصریح کرد: در بخش مالی و بانکداری شاهد هستیم بانک‌ها چندین برابر منابع خود را وام داده و این در صورتی است که برگشت وام‌ها با مشکل مواجه شده است.

وی به قول‌های وزیرجهاد کشاورزی در خصوص خودکفایی برنج و برخی محصولات دیگر اشاره کرد و گفت: نه تنها قول‌های وزیر جهاد تحقق نیافته است بلکه عملکردها در این زمینه بی‌سابقه بوده است.

نماینده مردم بجنورد با تاکید بر اینکه ساختار مدیریتی در وزارت جهاد سبب این گونه مسائل شده است، بیان داشت: ورود بی‌رویه محصولات از خارج سبب عقب‌گرد در تولید محصولات کشاورزی شده است.

شهریاری در بخش دیگری از سخنانش انتخابات را مهمترین دستاورد انقلاب به رهبری امام‌خمینی(ع) دانست و تاکید کرد: بنابراین هر شخص و سازمانی کوچکترین خللی در راستای مشارکت مردم ایجاد کند باید محاکمه و مجازات شود.

وی با بیان اینکه در استان خراسان شمالی روند صحیح انتخابات با مشکل مواجه شده است.

نماینده بجنورد با بیان این سوال که چگونه عده‌ای به خود اجازه می‌دهند به اسم اصولگرایی و ارزش‌ها چنین اتفاقی رخ دهد از وزیر کشور خواست برخورد لازم را انجام دهد.

نماینده مردم بجنورد تأکید کرد: از صدا و سیما می‌خواهیم که از برخوردهای یکجانبه پرهیز کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet