سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده سوال‌کننده از احمدی نژاد پشت پرده حواشی دولت نهم‌ودهم را روایت می‌کند:

به متکی دستور مذاکره مخفیانه با آمریکا داده بودند،متکی قبول نکرد و عزل شد/ احمدی نژاد و مشایی خود را متصل به عالم ماوراء و مرتبط با امام زمان (عج) می‌دانستند

سرویس دیگر رسانه‌ها
بحث عزل آقای متکی از اینجا شروع شد و تا جایی که ما متوجه شدیم ، در سفر به نیویورک در سازمان ملل در یکی از شب ها مشایی ، متکی و نماینده ایران در سازمان ملل را صدا می کند و تاکید می کند باید از طریق آن ها با مقامات آمریکایی ارتباطی برای برگزاری جلسه ای خصوصی مهیا شود. متکی در این خصوص به مشایی می گوید که این موضوع باید با نظر رهبری و فقط و فقط با تصمیم حضرت آقا پیگیری شود و در این مسائل مشایی عنوان می کند مثل اینکه متوجه نیستید کس دیگری دستور داده است !
شنبه 20 شهریور 1395 ساعت 11:38
به متکی دستور مذاکره مخفیانه با آمریکا داده بودند،متکی قبول نکرد و عزل شد/ احمدی نژاد و مشایی خود را متصل به عالم ماوراء و مرتبط با امام زمان (عج) می‌دانستند بحث عزل آقای متکی از اینجا شروع شد و تا جایی که ما متوجه شدیم ، در سفر به نیویورک در سازمان ملل در یکی از شب ها مشایی ، متکی و نماینده ایران در سازمان ملل را صدا می کند و تاکید می کند باید از طریق آن ها با مقامات آمریکایی ارتباطی برای برگزاری جلسه ای خصوصی مهیا شود. متکی در این خصوص به مشایی می گوید که این موضوع باید با نظر رهبری و فقط و فقط با تصمیم حضرت آقا پیگیری شود و در این مسائل مشایی عنوان می کند مثل اینکه متوجه نیستید کس دیگری دستور داده است ! http://cdn.icana.ir/d/019/201604106947430761.jpg به,متکی,دستور,مذاکره,مخفیانه,با,آمریکا,داده,بودند،متکی,قبول,نکرد,و,عزل,شد/,احمدی,نژاد,و,مشایی,خود,را,متصل,به,عالم,ماوراء,و,مرتبط,با,امام,زمان,(عج),می‌دانستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جمهوریت؛ مصطفی رضا حسینی قطب آبادی، نماینده مجلس هشتم است که در روند سوال از رییس جمهور همراه با علی مطهری نقش فعالی را در مجلس هشتم ایفا کرد. وی همچنین در زمان برداشت شبانه دولت دهم از حساب بانک مرکزی از  نمایندگان پیگیر در این خصوص بود و در زمان عزل منوچهر متکی از وزارت امور خارجه توسط احمدی نژاد از نمایندگانی بود که خواستار توضیح درخصوص این تصمیم از محمدرضا میرتاج الدینی ، معاون حقوقی وقت رییس جمهور شد. رضا حسینی قطب آبادی که این روزها در کسوت مدیرکل ارزیابی عملکرد،بازرسی و رسیدگی به شکایات مجلس در پارلمان حضور دارد حالا بعد از گذشت 6 سال از عزل وزیر وقت خارجه، روایت جدیدی از عزل متکی می گوید و در گفت و گو با جمهوریت ابعاد تازه ای از دولت نهم و دهم را مطرح می کند. رضا حسینی قطب آبادی در این گفت و گو روایت می کند که چگونه از زمانی که فرماندار شهربابک بوده و برای احمدی نژاد سخنرانی تبلیغاتی کرده است در طی 6 سال به منتقد جدی و سرسخت وی در مجلس هشتم تبدیل شده است.


مصطفی رضا حسینی قطب آبادی در گفت و گو با جمهوریت با اشاره به اینکه مردم انتظار دارند مقامات و مسئولان با آن ها صادق باشند و واقعیت های عملکرد هر دولتی را به آن ها بگویند، گفت:سال آخر دولت اصلاحات بنا بر اتفاقاتی که در حوزه مس در شهر بابک رخ داده بود و 4 کشته و بیش از 60 مجروح داشت و شرایط چیزی در حد حکومت نظامی بود و فرماندار وقت هم رفته بود – فرماندار وقت هم باجناق آقای جهانگیری بود- بنده به عنوان فرماندار شهر آبا و اجدادی خودم یعنی شهر بابک منصوب شدم.


نماینده مردم شهر بابک در مجلس هشتم در ادامه این مطلب افزود: متاسفانه در آن زمان هم رسیدگی جدی نشد، هیچ مقامی تنبیه نشد و هیچ مقامی مورد توبیخ قرار نگرفت و این مردم بودند که متحمل ناراحتی و خسران شدند.


وی ادامه داد: در آن مقطع من به شهر بابک رفتم ، سال آخر دولت خاتمی بود و در جریان ریز جزییات جلسات استان کرمان فعالیت های تبلیغاتی احمدی نژاد قرار داشتم و برای ایشان کار کردم و تا مناطقی مثل جیرفت رفتم و برای وی سخنرانی کردم چرا که وی را فردی پیرو ولایت و ارزش ها و دلسوز و خاکی می دانستم.


رضا حسینی قطب آبادی با بیان اینکه فضای دولت اصلاحات زمینه را برای روی کار آمدن احمدی نژاد مهیا کرد، گفت: در آن زمان بحث این بود که دولت اصلاحات دولت تجملاتی بود و به دنیال این بودیم که رییس جمهوری با خصوصیات شهید رجایی را بر سر کار بیاوریم.


نماینده مجلس هشتم در این خصوص تاکید کرد: ایشان رییس جمهور شدند و من باز به عنوان فرماندار ابقا شدم و با استاندار جدید کار کردم اما رفته رفته رفتارها و گفتارهای آقای احمدی نژاد – و البته بیشتر اطرافیان ایشان- پالس هایی را داد که با تصویر پیش از انتخابات ایشان قابل تطبیق نبود.


احمدی نژاد مردم دار خوبی است نه کشوردار خوبی


رضا حسینی قطب آبادی در ادامه گفت: اواخر دولت اول به این موضوع رسیدیم که احمدی نژاد از شعارهای خود فاصله گرفته است و در مدیریت کشور به شیوه ای جز آنچه مدعی بود عمل می کند.


وی تاکید کرد: من همیشه گفته ام که احمدی نژاد مردم دار خوبی است نه کشوردار خوبی، اطرافیان آقای احمدی نژاد از آقای مشایی و بقایی و ملک زاده و دیگران به همراه خود ایشان مجموعه را درست کردند که کشور را به بیراهه برد.


رضا حسینی قطب آبادی همچنین گفت: واقعیت این است که احمدی نژاد به درجه ای از توهم رسیده است که احساس می کرد بالاترین مقام و تصمیم گیرنده کشور است.


وی ادامه داد: زمانی که بحث سوال  از رییس جمهور و بحث های اقتصادی دولت را پیگیری می کردیم کاملا ملموس بود که حاضر نیست در هیچ ترازوی قانونی قرار گیرد و یکی از کارهای زشت فرهنگی که در دوران ایشان ایجاد شد ادبیات تهدید و بگم بگم بود.


احمدی نژاد تصور می کرد با 11 روز خانه نشینی مردم به خیابان ها می ریزند اما بعد دید از این خبرها نیست


این نماینده سابق مجلس درباره روحیات رفتاری احمدی نژاد گفت: آقای احمدی نژاد رویه ای تدافعی داشت و هرجا احساس می کرد ممکن است کسی جلوی وی بیاستد حمله خود را آغاز می کرد،  تصور می کرد چون در سفرهای استانی مردم به دنبال وی راه می افتند پس مردم و کشور با وی هستند.


رضا حسینی قطب آبادی همچنین تاکید کرد: در همان زمان که ماجرای 11 روز خانه نشینی ایشان پیش آمد در مجلس هشتم هم گفتم که احمدی نژاد تصور می کرد با 11 روز خانه نشینی مردم به خیابان ها می ریزند اما بعد دید از این خبرها نیست.


وی خاطر نشان کرد: در همان زمان در مجلس بین نمایندگان بحث عدم کفایت هم مطرح شد ، اما به دلیل مصالح نظام سوال از رییس جمهور را پیگیری کردیم.


مدیرکل رسیدگی به شکایات مجلس تاکید کرد: آقای مطهری در راس کار بود و ما نیز با نمایندگان رایزنی می کردیم و این تعداد امضاها بود که کم و زیاد می شد، نمایندگانی که صبح امضا می کردند و شب با رایزنی های دولت سپری می شد و فردا دوباره امضاهایشان را پس می گرفتند.


احمدی نژاد و مشایی خود را متصل به عالم ماوراء و مرتبط با امام زمان (عج) می دانستند


رضا حسینی قطب آبادی در ادامه تاکید کرد: به واقع مشایی و احمدی نژاد روحیات عجیب و خطرناکی داشتند آن ها خود را وصل به عالم ماورا و دارای ارتباط با امام زمان (عج) می دانستند و در این فضا بود که یک سری افراد و جریانات و پشت صحنه اقتصاد کشور شکل گرفت.


وی افزود: یاد دارم از یکی از وزرای دولت سوال کردم شما که این رفتارها را می بینید چرا کناره گیری نمی کنید ایشان توجیهی داشت که اگر برویم بدتر از این ها می شود.


نتیجه تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور رسانه ای شود ، همه موضوع فیش های حقوقی را فراموش می کنند


این نماینده سابق مجلس خاطر نشان کرد: این همه از فیش های حقوقی صحبت می کنند اما به واقع اگر درباره شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بررسی کنند و ببیند چه پول هایی هزینه شد، قائله فیش های حقوقی در مقابل آن ارقام هیچ است و فراموش می شود.

پشت پرده عزل متکی؛ مشایی دستور مذاکره با نماینده آمریکا در سازمان ملل را به متکی داده بود


رضا حسینی قطب آبادی در ادامه این گفت و گو تاکید کرد: من منکر اقدامات مثبتی که در دولت احمدی نژاد انجام شد نیستم ، توجه به مناطق محروم صورت گرفت، توسعه راه ها بیشتر شد و مواردی از این دست به ثمر رسید اما واقعیت این است که دولت نهم و به خصوص دهم  در بحث سیاست خارجی صادق نبودند و صداقتی در این خصوص وجود نداشت.


وی ادامه داد: از یک  طرف آمریکا را دشمن بزرگ می خوانند از طرف دیگر روزنه هایی را می یافتند تا با آمریکا ارتباط برقرار کنند.


نماینده سابق مجلس تاکید کرد: بحث عزل آقای متکی از اینجا شروع شد و تا جایی که ما متوجه شدیم ، در سفر به نیویورک در سازمان ملل در یکی از شب ها مشایی متکی و نماینده ایران در سازمان ملل را صدا می کند و تاکید می کند باید از طریق آن ها با مقامات آمریکایی ارتباطی برای برگزاری جلسه ای خصوصی مهیا شود.


وی ادامه داد: متکی در این خصوص به مشایی می گوید که این موضوع باید با نظر رهبری و فقط و فقط با تصمیم حضرت آقا پیگیری شود و در این مسائل مشایی عنوان می کند مثل اینکه متوجه نیستید کس دیگری دستور داده است !


رضا حسینی قطب آبادی خاطر نشان کرد: از همانجا پروژه عزل متکی کلید می خورد و البته این عزل صدمات زیادی را در عرصه دیپلماسی به ما زد و در تمام دنیا ما کشوری  شدیم که وزیر امور خارجه ما  در کشور دیگری در حین مذاکره عزل شد.


وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در مجلس هشتم در این خصوص گفت: در همان زمان آقای میرتاج الدینی معاون حقوقی و پارلمانی در سوال ما در کمیسیون امنیت ملی توجیهاتی آورد که عذر بدتر از گناه بود.


رضا حسینی قطب آبادی خاطر نشان کرد: ایشان تاکید می کرد که پیش از سفر قرار بوده متکی عزل شود و اصرار کرده من این سفر آخر را بروم و مقرر بوده دوشنبه بازگردد اما چون یک روز دیگر متکی در سفر ماند همان روز دوشنبه حوزه اداری نهاد کار خود را انجام داد و نامه رفت و پروسه عزل به انجام رسید.


این نماینده سابق مجلس با اشاره به اتهامات نسبت داده شده به متکی در جریان عزل وی گفت: یا به طور مثال عنوان می کردند که متکی با هواپیمای خصوصی رفته بود در حالی که ما در مجلس بلیط های سفر هواپی ایشان را چک کردیم و موضوع به اینگونه نبود.


برگشت احمدی نژاد ما را وارد جریانی چالشی با جهان می کند


رضا حسینی قطب آبادی در خصوص بازگشت احمدی نژاد به عرصه قدرت گفت: در حال حاضر ما با دولت روحانی در سطح جهان با روشی جدید وارد تعامل شدیم و در برجام پیرو نظر رهبری هستیم.


وی افزود: در حال حاضر با جهان تعامل داریم اما هنوز تهدیدها را داریم و مشکلات اقتصادی پابرجاست ، حالا تصور کنیم احمدی نژاد برگردد و دوباره از پشت تریبون برای جهان شاخ و شانه بکشند.


احمدی نژاد و اطرافیانش به دنبال بازگشت برای انتقام گیری از عده ای خاص هستند


مدیر کل رسیدگی به شکایات در مجلس در ادامه گفت: بازگشت احمدی نژاد یقینا هرج و مرج را به دنبال خواهد داشت و خود او و اطرافیانش برای انتقام گیری  از عده ای خاص باز می گردند و مجلس دوباره با دولت با شکل جدیدی درگیر خواهد بود.


رضا حسینی قطب آبادی همچنین با اشاره به حجم تخلفات گسترده دولت نهم و دهم گفت: پرونده های اقتصادی ، بی توجهی به قانون و قانون گریزی و پرونده های مربوط به موضوعاتی که احمدی نژاد خود را حاکم مطلق می دانست از نظر وزن و کیلو هم از روسای جمهور دیگر بیش تر است.


وی تاکید کرد: پرونده همه روسای جمهور و مقامات در انحراف از بودجه باز به پای پرونده احمدی نژاد نمی رسد.


دولت دهم خود پشت پرده تنش بازار ارز بود


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم با یادآوری تنش ها و ناآرامی های بازار ارز در دولت دهم گفت: زمانی که احمدی نژاد در سخنرانی سفرهای استانی پرسید مردم مگرشما نان را با دلار می خرید؟ و همه مردم گفتند : "نه" گفت :"پس دلار 10 هزار تومان شود به ما چه؟!؟".


وی افزود: این رویکرد یا ناشی از هوش زیاد و هماهنگی بیرونی است و یا از اساس از موضوع اقتصادی بازار ارز بی اطلاع است، طبیعی است مورد دو چندان منطقی و قابل قبول به نظر نمی رسد  بنابراین می توان تصور کرد قائله بازار ارز هم با برنامه ریزی خود دولت بود .


 احمدی نژاد اگر تایید صلاحیت بگیرد ، رای می آورد


رضا حسینی قطب آبادی هم چنین تاکید کرد: آقای احمدی نژاد اگر تایید صلاحیت بگیرد در رقابت با هر چهره ای به دلیل نوع شعارهای اقتصادی که مطرح می کند رای می آورد.


احمدی نژاد در سال 84 بدون حمایت اصولگرایان پیروز نمی شد


این نماینده سابق مجلس درباره ادعای احمدی نژاد مبنی بر اینکه هرگز برای پیروزی در عرصه انتخابات به رای اصولگرایان نیازی نداشته و ندارد، گفت: ادعا درباره بی نیازی از حمایت اصولگرایی از جانب احمدی نژاد، بلوف است.


وی تاکید کرد: احمدی نژاد در دور اول صد در صد رای خود را از اصولگرایان گرفت و اینکه امروز بگوید من بی نیاز از رای اصولگرایان به ریاست جمهوری رسیدم بلوف محض است.


احمدی نژاد هرگز خود را اصولگرا نمی دانست/ وی از اصولگرایان به عنوان نردبانی برای ترقی استفاده کرد


رضا حسینی قطب آبادی همچنین خاطر نشان کرد: بعد از دور دوم ایشان پایداری ها وارد عرصه شدند و خواستند سکاندار همه چیز باشد و همین موضوع مشکلاتی در جریان اصولگرایی به وجود آورد و در شرایط حاضر تنها پایداری ها از وی حمایت می کنند.


وی افزود: آقای احمدی نژاد از ابتدا خود را اصولگرا نمی دانست بلکه از اصولگرایی به عنوان نردبانی برای بالا رفتن استفاده کرد.


نماینده سابق مجلس تصریح کرد: ایشان با شعار در مورد یارانه ، دوباره می تواند رای بالایی بیاورد و این نشان می دهد کشور ما بیشتر از هرچیزی درگیر بحران کار است، تز ایشان این است که به جای اینکه ماهی گیری  یاد بدهد ، ماهی به مردم محتاج بدهد.


مشایی و احمدی نژاد جدایی ناپذیر هستند


مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات در مجلس در تشریح روابط مشایی و احمدی نژاد گفت: در دولت اول مشایی پشت پرده بود و در دولت دوم  به روی صحنه آمد و امروز هم بنا به اقتضای زمان از کنار احمدی نژاد مخفی شده است.


وی تاکید کرد: این دو جدایی ناپذیر هستند


نقش احمدی نژاد در فتنه 88 را نباید دست کم گرفت


رضا حسینی قطب آبادی در ادامه با اشاره به فتنه 88 گفت: احمدی نژاد و اطرافیانش با ادبیات تحریک آمیز به آتش فتنه دامن زدند و در این بین عده ای فرصت طلب با هدایت از خارج، کشور را به انحراف بردند اما با تدبیر رهبری و لبیک مردم موضوع جمع شد.


آقای مرتضوی روش کار و نگاه شبیه احمدی نژاد دارد


این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه اطرافیان احمدی نژاد آدم های شبیه به او هستند، گفت: آقای مرتضوی روش کار و نگاه شبیه احمدی نژاد دارد، البته به حوزه قضا وارد است و زیرکانه گام بر می دارد.
وی ادامه داد: من ایشان را خیلی خوب می شناسم دلیل این موضوع هم این است که روزهای اول قضاوت خود را رییس دادگاه شهربابک بودند.


رضا حسینی قطب آبادی تصریح کرد: از همان زمان از حضور ایشان، اتفاقاتی در شهر بابک رقم خورد و پرونده سازی هایی شد و درگیری هایی با بحث امام جمعه و فرمانداران وقت پیدا کردند.


وی افزود: بحث هایی از اتفاقاتی که برای فرمانداران وقت و زمین هایی که  قرار بود بین مردم تقسیم شود، ماجرای  مرحوم آشیخ میرزا علی نجفی و اراضی پسته شهربابک باید برای آقای مرتضوی مفاهیم زیادی داشته باشد.


در افشاگری اصلاح طلب و اصولگرا علیه هم نباید از نظام مایه بگذارند


مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات مجلس در ادامه گفت: چرا افراد دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب که مکرر علیه هم در رسانه ها افشاگری می کنند، مدارکی که مدعی هستند را به دستگاه قضا ارائه نمی دهند. چرا از نظام مایه می گذارند و بعد هم از اساس موضوع اجرا نمی شود.


نماینده مردم شهربابک در مجلس هشتم با بیان اینکه مسئولان حقوق و مزایای شرکت ملی مس را بررسی کنند، گفت: در مجتمع مس کرمان مدیری است که حقوق و مزایای بالا می گیرد بازنشسته شده و بعد از بازنشستگی دوباره با او قرارداد بسته شده است و خانم وی نیز پست مدیریتی دارد و هم حقوق بالا می گیرند، آنچه در فیش می آید شفاف  است باید به سراغ آن هایی رفت که در فیش نمی آید.


دولت روحانی دو دوره ای می شود

رضا حسینی قطب آبادی در خصوص آینده دولت روحانی گفت: دولت ها به طور کلی در کشور ما دو دوره ای هستند و از اساس صلاح نیز در دو  دوره ای بودن دولت ها است.

وی افزود: رییس جمهور باز آقای روحانی است و این دعواهای سیاسی باید برای دور بعد از دور دوم روحانی باشد .

مدیر کل بازرسی و رسیدگی به شکایات مجلس تاکید کرد: عملکرد روحانی از نظر مردم شفاف است و در فیش های حقوقی دولت حرکت خود را در عزل ها انجام داد.


پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000