شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در دیدار رییس مجلس یمن:

پیشرفت های هسته ای ایران، پیشرفت کشورهای اسلامی است

سرویس سیاسی
**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت های هسته ای صلح آمیز ایران پشتوانه ای برای کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی است و پیشرفتی برای منطقه محسوب می شود.
پنج‌شنبه 24 اردیبهشت 1388 ساعت 14:24

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در اولین روز از سفر خود به یمن، صبح امروز با "یحیی الراعی" رئیس مجلس این کشور دیدار و گفتگو کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای یمنی خود، با تاکید بر علاقه مردم ایران به مردم این کشور ، اظهار داشت:جایگاه استراتژیک یمن و نقش آن در منطقه باعث اهمیت این کشور شده است.
وی افزود: نگاه ما به یمن یک نگاه دراز مدت است که می تواند منجر به نتایج مثبت گردد.
لاریجانی با اشاره به اختلاف افکنی دشمنان در منطقه گفت: اختلاف بین کشورهای اسلامی به نفع دشمنان است وآنها به دنبال نوعی فریبکاری در منطقه هستند که باید با درایت و هوشیاری  جلوی آن را گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پیشرفت های هسته ای صلح آمیز ایران پشتوانه ای برای کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی است و پیشرفتی برای منطقه محسوب می شود، همانطور که پیشرفت عربستان و مصر هم پیشرفت ما محسوب می شود.
لاریجانی گفت: اسرائیل قصد دارد تا نگرانی های خود را به کشورهای منطقه و اسلامی بسط دهد.
وی با بیان اینکه ما از مواضع یمن در گفتگو با گروههای مختلف و رسیدن به وحدت ملی یمن حمایت می کنیم ، اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی تمام حمایت خود را از گسترش مناسبات با این کشور اعلام می کند.
در این دیدار یحیی الراعی رئیس مجلس یمن گفت: مواضع ایران را در وحدت دو یمن فراموش نخواهیم کرد.
وی افزود: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های علمی ، نظامی و همچنین دستاوردهای کشورهای اسلامی را موجب افتخار می دانیم و حمایت کامل خود از فعالیت های هسته ای ایران را اعلام می کنیم.
الراعی مواضع بر حق ایران را در موضوع فلسطین و لبنان را فراموش نخواهیم کرد و آنرا ارج می نهیم .
رئیس مجلس یمن تصریح کرد:دشمنان تلاش می کنند با ایجاد تفرقه و بزرگنمایی اختلافات کوچک بین کشورهای اسلامی ، ذهن ها را از مشکلات بزرگتر مثل بحران اقتصادی،جهانی سازی و اسرائیل منحرف کنند.
وی با بیان اینکه دشمنان تلاش می کنند تا کشورهای اسلامی فقط مسلح و با یکدیگر در حال جنگ باشند ، اظهار داشت: باید پاسخ این سیاستگذاری را با همکاریهای اقتصادی و همگرایی بدهیم و از همین رو خواستار حضور  سرمایه گذاران و بازرگانان ایرانی در یمن هستیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000