KHANEH MELLAT

انتخابات ریاست جمهوری
1388/02/24 14:30:00
سرویس بین الملل
علی عبدالله صالح در دیدار علی لاریجانی:

از کلیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم

**رئیس جمهوری یمن در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کلیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران مورد تایید ماست و ما حق ایران را در دست‌یابی به انرژی هسته‌ای عادلانه می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه‌ملت، علی لاریجانی در گفت‌وگو با علی عبدالله صالح که لحظاتی پیش در صنعا برگزار شد، یادآور شد: ما از تلاش‌های یمن برای اینجاد وحدت ملی در این کشور حمایت می‌کنیم.

وی با انتقاد از سیاست‌های آمریکا در منطقه تاکید کرد: با وجود گذشته 5 سال از اشغال عراف هنوز هیچ‌گونه تلاشی از سوی اشغالگران برای آبادانی این کشور صورت نگرفته و آن‌ها تنها به ساخت پادگان‌های مقاوم برای خود مبادرت می‌ورزند.

لاریجانی تصریح کرد: دشمنان اسلام با برنامه‌ریزی درصدد ایجاد اختلاف در بین کشورهای مسلمان هستند و باید توجه داشت که دشمن اصلی مسلمانان، اسرائیل است.

وی در پایان سخنان خود آمادگی شرکت‌های ایرانی را برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنایع یمن اعلام کرد.

عبدالله صالح هم در سخنان خود با تقدیر از حمایت‌های ایران از ملت یمن و مردم غزه گفت: سیاستی را که ایران در قبال جنگ غزه در پیش گرفت می‌بایست توسط کشورهای عربی صورت می‌گرفت، ولی ایران گوی سبقت را از آنان ربود.

وی بر حمایت یمن از کلیه برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری یمن ضمن ابراز نگرانی از تحولات منطقه خاطر نشان کرد: کشورهای منطقه می‌بایست هشیاری خود را در برابر این تحولات حفظ کند.

وی در پایان از حضور شرکت‌های ایرانی در یمن استقبال کرد.

رئیس مجلس بامداد امروز برای انجام سفری دو روزه وارد صنعا شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet