هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی مطرح کرد:

پیشنهادتشکیل دبیرخانه‌ای برای نظارت بر عملکرد‌ اعضای شوراها/ اختلاف‌نظر و پرداختن به‌حواشی مشکل اصلی شوراها

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه پرداختن به حواشی مهم‌ترین مشکل شوراها است، گفت: ایجاد دبیرخانه‌ای برای نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای شهر می‌تواند از بروز مفاسد جلوگیری کند.
جمعه 2 مهر 1395 ساعت 13:18
پیشنهادتشکیل دبیرخانه‌ای برای نظارت بر عملکرد‌ اعضای شوراها/ اختلاف‌نظر و پرداختن به‌حواشی مشکل اصلی شوراها عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه پرداختن به حواشی مهم‌ترین مشکل شوراها است، گفت: ایجاد دبیرخانه‌ای برای نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای شهر می‌تواند از بروز مفاسد جلوگیری کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100851191296.jpg پیشنهادتشکیل,دبیرخانه‌ای,برای,نظارت,بر,عملکرد‌,اعضای,شوراها/,اختلاف‌نظر,و,پرداختن,به‌حواشی,مشکل,اصلی,شوراها Icana

اصغر سلیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستا، گفت: برای نظارت بر شوراها باید دبیرخانه دائمی با وظایف و تکالیف مشخص تعیین شود تا بتواند بر عملکرد اعضای شوراهای شهر و روستا نظارت دقیق داشته باشد زیرا در قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور این موضوع پیش‌بینی نشده است بنابراین سعی شده تا در اصلاحیه این قانون پیشنهاد مذکور نیز مطرح شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دبیرخانه مذکور می‌تواند متشکل از تعدادی نمایندگان مجلس با اولویت انتخاب از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس باشد زیرا نمایندگان وظیفه نظارتی بر عهده دارند بنابراین با تشکیل این دبیرخانه بر عملکرد اعضای شوراها با دقت بیشتری می‌توانند نظارت کرده و مسائل و مفاسد پیش آمده را نیز بررسی کنند.

وی با بیان اینکه در لایحه جامع انتخابات تمامی نواقص رفع خواهد شد، افزود: رفع اصلاحات با هدف ارتقا جایگاه شوراها و وجود اعضای کارآمد، فعال و مسئولیت‌پذیر در این مجالس است، متاسفانه در دوره چهارم در برخی از شوراهای اسلامی شهر مشکلاتی پیش آمد که خوشایند نبود.

سلیمی یادآورشد: اختلاف نظر‌ بین اعضای شوراها سبب بروز مشکلات بسیار شده در حالیکه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید از مسائل سیاسی به دور باشند و به طور تخصصی به امور شهری و عمرانی بپردازند، متاسفانه در مدت اخیر اعضای شورا درگیر حواشی شدند و به مسائل غیر از وظیفه اصلی خود پرداختند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: افراد متخصص به حوزه شهری باید به شوراهای اسلامی شهر و روستا ورود پیدا کنند، متاسفانه همفکری میان اعضای شورا از ضرورت‌هایی است که در مدت اخیر بدان توجه نشده است،.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه جامع انتخابات باید بر ورود افراد متخصص به شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید شود، یادآور شد: هم‌سویی و همفکری اعضای متخصص در شوراها سبب توسعه امور شهری خواهد شد کما اینکه از بروز مفاسد و اختلافات جلوگیری می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر