ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/02/26 12:01:00
سرویس سیاسی
آسیب‌های ثبت نام‌های گسترده در انتخابات -5

کریمی قدوسی: با اصلاح قانون انتخابات، مشکلات ثبت نام‌های گسترده برطرف می‌شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: با تصویب طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، مشکلات ناشی از ثبت نام‌های گسترده کاندیداها نیز برطرف می‌شود.

"جواد کریمی قدوسی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد از نبود سازوکار قانونی مناسب برای ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: چنانچه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری که در مجلس هشتم به تصویب رسید در مجمع تشخیص مصلحت هم تصویب شود، مشکلات ناشی از ثبت نام‌های گسترده کاندیداها نیز برطرف می‌شود.

وی افزود: در طرح مجلس شرایط رجل سیاسی احصاء شده است و مشخص شده چه کسانی در چهارچوب رجال سیاسی قرار می‌گیرند.

نمایند مشهد و کلات خاطرنشان کرد: در حال حاضر و براساس قوانین فعلی، تشخیص اینکه چه کسانی برای انتخابات ریسات جمهوری صلاحیت دارند بر عهده شورای نگهبان گذاشته شده و وزارت کشور اختیار ممانعت از ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را ندارد لذا باید از تمام داوطلبان ثبت نام کرده و اصلاحات آنها را به شورای نگهبان بفرستد تا شورای نگهبان در مرحله بعد برای تایید صلاحیت آنها وارد عمل شود. بنابراین نقص در قانون فعلی است.

کریمی قدوسی یادآور شد: متاسفانه در جریان ثبت نام کاندیداها در دوره‌های مختلف شاهد حواشی و صحنه‌هایی هستیم که موضوع با اهمیت انتخابات را لوث می‌کند و دستاویزی برای برخی در داخل و خارج کشور می‌شود تا انتخابات را در کشورمان زیر سوال ببرند. از این رو اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet