هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کریمی:

صادرات محصولات کشاورزی نباید تک بعدی باشد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی نباید تنها تک بعدی و به کشوری خاص باشد،گفت: وضعیت بی برنامه تولید سیب زمینی در استان اردبیل محصول کشاورز را راهی انبارهای سنتی می کند .
سه‌شنبه 6 مهر 1395 ساعت 11:25
صادرات محصولات کشاورزی نباید تک بعدی باشد عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی نباید تنها تک بعدی و به کشوری خاص باشد،گفت: وضعیت بی برنامه تولید سیب زمینی در استان اردبیل محصول کشاورز را راهی انبارهای سنتی می کند . http://cdn.icana.ir/d/019/201607106119740814.jpg صادرات,محصولات,کشاورزی,نباید,تک,بعدی,,باشد Icana

رضا کریمی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید  سیب زمینی در  استان اردبیل،گفت: وضعیت  سیب زمینی در  استان اردبیل بسیار اسفناک  است و این درحالی است که فصل سیب زمینی در حال تمام شدن است،اما متاسفانه  این محصول در انبارهای سنتی نگهداری می شود.

 نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین  وسرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیب زمینی بسیار پایین تر از  قیمت تمام شده  از کشاورز  خریداری می شود،تصریح کرد:زمانی که محصول  سیب زمینی  به بهای قیمت تمام شده هم از کشاورز  خریداری  نمی شود؛کشاورز مجبور است، محصول سیب زمینی را در انتظار فروش در  انبارها  نگه دارد.

عدم رعایت الگوی کشت عامل افزایش قیمت تمام شده  محصولات  می شود

وی ادامه داد:زمانی که برای  محصول سیب زمینی  برنامه ریزی در زمینه فروش بهینه  تدارک دیده نشود؛این محصول  تنها  برای  مصرف دام استفاده می شود  و این درحالی است که ما می توانیم با بازاریابی بین المللی  بسترهای صادرات سیب زمینی  را به نحو اصولی  مهیا  کنیم.

کریمی افزود:در راستای  صادرات سیب زمینی  به کشور آذربایجان  نیز  با مشکلاتی روبرو هستیم؛زیرا  کشور آذربایجان در راستای تولید سیب زمینی بر طبق میزان داخلی اش  برنامه ریزی کرده  است؛البته تا دو الی سه هفته آینده تولیدداخلی سیب زمینی در آذربایجان  به اتمام می رسد؛بنابراین برای صادرات در آن مقطع  ما نیازمند یک برنامه  جامع  هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان  اینکه تنها  جمهوری آذربایجان  نباید  بازار هدف ما برای صادرات  سیب زمینی  باشد،افزود:نباید تنها بر طبق صادرات تک بعدی،محصولات کشاورزی را  به کشوری  خاص  صادر کنیم.

وی با بیان  اینکه بازار روسیه می تواند  مقصد مناسبی برای صادرات سیب زمینی  باشد، یادآور شد:عدم رعایت الگوی کشت  و استفاده نکردن  از روش های نوین آبیاری از عواملی  است که  قیمت تمام شده  محصولات  کشاورزی  را  با افزایش روبرو  می کند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه برای تولید محصولات کشاورزی  باید هزینه  تولید و  میزان منابع  آبی  لحاظ  شود،گفت: تولید محصولات کشاورزی که برای  ما هزینه و منابع آبی  بالایی را در بردارد،می تواند با کشت فراسرزمینی  تحقق پذیرد./

پایان پیام


 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000