شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آسیب های ثبت نام های گسترده در انتخابات-7

کوثری‌ برضرورت تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد

سرویس سیاسی
**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کم یا زیاد کردن شرایط داوطلبان ریاست جمهوری باید توسط مجلس خبرگان بررسی شود.
شنبه 26 اردیبهشت 1388 ساعت 14:19

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، بر ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد و اظهار داشت: ثبت‌نام گسترده از داوطلبانی که شرایط قانونی را ندارند نه تنها وقت و هزینه‌های زیادی را هدر می‌کند بلکه بیگانگان برداشت‌های ناسالمی از این وضعیت می‌کنند و به آن دامن زده و تصور می‌کنند این حواشی به دلیل عدم توانایی مسئولان در ساماندهی سیاسی انتخابات است.

وی افزود: از سوی دیگر بعد از ردصلاحیت اکثریت این افراد ناشایست که واجد شرایط قانونی نیستند، تبلیغات علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود.

نماینده تهران یادآور شد: به همین دلیل بود که مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در طرح اصلاح قانون انتخابات شرایطی را تعریف کرده بود تا افراد واجد شرایط در یک چهارچوب مشخص بتوانند در انتخابات ثبت نام کنند.

وی اشکال شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را وارد دانست و گفت: شرایط داوطلبان ریاست جمهوری در قانون اساسی مشخص شده است و کم و زیاد کردن این شرایط باید توسط مجلس خبرگان صورت بگیرد.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000