هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

بازگویی خاطرات نماینده جانباز مجلس/ مسائل درمانی و معیشتی مشکل اصلی ایثارگران

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به بهترین خاطرات خود از دوران جنگ تحمیلی، مهم ترین مشکل حال حاضر ایثارگران و جانبازان را مسائل درمانی و معیشتی عنوان کرد.
چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 09:26
بازگویی خاطرات نماینده جانباز مجلس/ مسائل درمانی و معیشتی مشکل اصلی ایثارگران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به بهترین خاطرات خود از دوران جنگ تحمیلی، مهم ترین مشکل حال حاضر ایثارگران و جانبازان را مسائل درمانی و معیشتی عنوان کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201609100243084143.jpg بازگویی,خاطرات,نماینده,جانباز,مجلس/,,مسائل,درمانی,و,معیشتی,مشکل,اصلی,ایثارگران Icana

رضا شیران خراسانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری هفته دفاع مقدس به ذکر خاطراتی از آن دوران پرداخت و گفت: در سال 59 عازم جبهه های جنگ تحمیلی شدم و این تاریخ حدود 10 روز پس ازشروع جنگ میان ایران و عراق بود، البته اولین مرحله اعزام به جنگ از طریق مرکز پشتیبانی جهاد سازندگی صورت گرفت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اوایل جنگ در یک دستگاه تریلی تجهیزات لازم برای کمک‌رسانی به رزمندگان و سربازان آماده شد در این تریلی 2 خودرو نیز برای کمک رسانی به منطقه جنگی در اهواز وجود داشت؛ طی مسیر راه در راه آهن اندیمشک حملاتی از جانب دشمن انجام شد.

وی با یادآوری اینکه پس از حضور در اهواز به سمت غرب کشور حرکت کردیم، تصریح کرد: به کرمانشاه منتقل و در ارتفاعات سر پل ذهاب مستقر شدیم که مرور این رویدادها بهترین خاطره ام ازدوران جنگ تحمیلی است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه در اولین شب عملیات بیت المقدس و آزادسازی و هویزه درسن 19 سالگی از ناحیه پا جانباز شدم، گفت: خاطرات تلخ و شیرین از آن دوران بسیار است، اما یکی دیگر از به یادماندنی ترین خاطره ام دیدار با شهید بروجردی در کرمانشاه باز می گردد که ارتباطم به لحاظ معنوی با این شهید هیچ گاه از ذهنم پاک نخواهد شد.

شیران خراسانی با تاکید براینکه جنگ در جهان بینی و ارزش های جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد، گفت: دفاع ازآب و خاک کشور همیشه پذیرفته و توصیه شده است، بنابراین تهاجم به کشور صورت گرفت اما سربازان کشورمان از آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی دفاع کردند، هرچند که علت تهاجم به کشورمان این بود که ایران دو قطبی شرق و غرب و این نظم عمومی را قبول نداشت.

وی گفت: حدود 20 روز پس از پیروزی انقلاب درگیری ها در کردستان آغازشد، همچنین در عید نوروز سال 58 در گنبدکاووس بحث های قومیتی و درگیری های اجتماعی به وجود آمد؛ از سویی دیگر در جنگ تحمیلی هم آواکس های آمریکا، بمب‌های فرانسوی، گازها و بمب های شیمیایی اتحادیه اروپا در کنارهم درگیری ها به وجود آوردند، بنابراین انقلاب ما این پیام را داشت که ایران در حوزه نظم جهانی مورد قبول غرب و شرق جایگاهی ندارد و به دنبال آن بودند که انقلاب را ازمیان ببرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید براینکه بالاترین دستاورد جنگ اعتقاد به اصل اطاعت از رهبری و ولایت فقیه بود، افزود: اگر امروز افتخار می کنیم که یک وجب خاک ایران در دسترس دشمن قرار ندارد، حاکی از آن است که رزمندگان در آن زمان با حداقل امکانات در مقابل حداکثر تجهیزات از آب  و خاک کشور دفاع کردند که سرلوحه این موضوع بحث اطاعت از رهبری و چنگ زدن به ریسمانی است که خدا وعده داده بود

شیران خراسانی با بیان اینکه دردوران جنگ به معنای واقعی ارزش های اسلامی درجبهه ها دیده شد، تصریح کرد: در آن دوران فرماندهان جنگ شرایط بهتری به لحاظ امکانات از سربازان نداشتند و هر فردی که مسئولیت بیشتری داشت خاشع تر بود، بنابراین برای احیاء مجدد ارزش ها به همان الگوها باید توجه شود.

وی با اشاره به اینکه مهم ترین مشکل حال حاضر ایثارگران و جانبازان مسائل درمانی است، گفت: این افراد در شرایط سخت درمانی هستند و جانبازان شیمیایی با افزایش سن، توانمندی های خود را بیش از گذشته از دست دادند، بنابراین به درمان و همچنین مشکلات معیشتی جانبازان و ایثارگران توجه ویژه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه ایرادات جدی به لایحه خدمات رسانی به ایثارگران وارد است، تصریح کرد: درصد از کارافتادگی برای ایثارگران با واقعیت ها انطباق ندارد، به طوری که جانبازان 10 تا 15 درصد کشاورز به دلیل سختی کار دیگر توانایی انجام کار را ندارند که درلایحه جدید باید به این موارد توجه شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر