سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس مجلس نمایندگان یمن در نامه‌ای به دکتر لاریجانی خواستار شد:

کمک برای متوقف کردن تجاوزات به یمن/برخی کشورهای عربی به دنبال زیرسوال بردن سلامت پارلمان یمن هستند

سرویس هیات رئیسه
رئیس مجلس نمایندگان یمن در نامه‌ای به دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار کمک برای متوقف ساختن تجاوزات به یمن شد.
چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 13:24
کمک برای متوقف کردن تجاوزات به یمن/برخی کشورهای عربی به دنبال زیرسوال بردن سلامت پارلمان یمن هستند رئیس مجلس نمایندگان یمن در نامه‌ای به دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار کمک برای متوقف ساختن تجاوزات به یمن شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201609100230825554.jpg کمک,برای,متوقف,کردن,تجاوزات,به,یمن/برخی,کشورهای,عربی,به,دنبال,زیرسوال,بردن,سلامت,پارلمان,یمن,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یحیی علی الراعی رئیس مجلس نمایندگان یمن در نامه‌ای به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن تشریح وضع موجود کشورش خواستار کمک در جهت متوقف ساختن تجاوزات، بمباران‌های رژیم آل سعود و برداشتن محاصره اقتصادی ظالمانه علیه سرزمین و مردم یمن شد.

وی در این نامه تأکید کرده است: ملت یمن در زمان تجاوز خارجی و همزمان با جنایت های گروه های تروریستی در بسیاری از استان‌های این کشور چشم امید به کسانی دارند که همواره در کنار آنها بودند.

الراعی با اعلام اینکه از 25 مارس 2015 کشور یمن در معرض تجاوز سعودی ها قرار گرفته، خاطر نشان کرده است در 28 مارس 2016 کنفرانس فراگیر مردمی همراه با انصارالله برای تشکیل شورای عالی سیاسی برای مبارزه با تجاوزات در چارچوب قانون اساسی تشکیل شده است. اما برخی کشورهای عربی و بین المللی تلاش دارند سلامت و قانونمند بودن پارلمان یمن را زیر سوال ببرند که با توجه به نصوص موجود در قانون اساسی این کشور، ادعاهای آنها واهی و بی‌اساس است.

رئیس مجلس نمایندگان یمن با تأکید بر اینکه مشروعیت پارلمان یمن برگرفته از قانون اساسی این کشور است، یادآور شده است: در تجاوزاتی که به کشور یمن می شود کودکان، زنان و غیرنظامیان به قتل می رسند و زیرساخت‌های این کشور نابود شده اند و فجایع زیست محیطی فراوانی در این کشور اتفاق افتاده است.

الراعی با بیان اینکه متجاوزان در حال القاء این تفکر هستند که در حال بازگرداندن ثبات به یمن هستند، ادامه داده است: بسیاری از مناطق یمن امروز تحت سیطره گروه های تروریستی به مانند القاعده و داعش است.

وی در پایان از رئیس مجلس ایران خواستار حمایت‌های بیشتر کشورمان از مردم بی دفاع یمن شده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000