هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی شاه‌عنایتی:

سازمان میراث فرهنگی درباره سرقت قطعات تاریخی پاسخگو باشد/ برخی آثارتاریخی بدون هیچ حفاظتی رها شده‌اند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خواست تا به صورت شفاف توضیح دهد چه اقدامی در قبال پیشگیری از سرقت آثار تاریخی در تهران انجام داده است.
جمعه 9 مهر 1395 ساعت 09:27
سازمان میراث فرهنگی درباره سرقت قطعات تاریخی پاسخگو باشد/ برخی آثارتاریخی بدون هیچ حفاظتی رها شده‌اند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خواست تا به صورت شفاف توضیح دهد چه اقدامی در قبال پیشگیری از سرقت آثار تاریخی در تهران انجام داده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,درباره,سرقت,قطعات,تاریخی,پاسخگو,باشد/,برخی,آثارتاریخی,بدون,هیچ,حفاظتی,رها,شده‌اند Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از وضعیت نگهداری و حفاظت از میراث تاریخی و فرهنگی کشور به‌خصوص در تهران، گفت: باید امنیت بناهای تاریخی موجود حفظ شود از این رو باید از مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سوال کرد چه اقدامی در قبال پیشگیری از سرقت‌های انجام شده کرده است؛ با توجه به سرقت‌های مکرر برخی قطعات تاریخی، هنوز پاسخ دقیق و قانع کننده‌ای از سوی مسئولان مربوطه ارائه نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در کشورهای مختلف گارد حفاظتی برای حراست از بناها و آثار تاریخی وجود دارد.

وی با بیان اینکه شاید کمبود منابع مالی یکی از دلایل عدم حفاظت از خانه‌ها و بناهای تاریخی باشد اما می‌توان اذعان کرد ضعف نظارتی دستگاه‌های متولی مشهود است، تصریح کرد: امروزه عنوان می‌شود برای توسعه صنعت گردشگری زیرساخت‌ها باید توسعه یابد در حالی که بناهای تاریخی نیز بخشی از زیرساخت‌ها بود و باید در راستای حفاظت از آنها اقدام شود.

سیاوشی شاه‌عنایتی با اشاره به اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی باید نسبت به رخداد چنین اتفاقاتی واکنش جدی تری داشته باشد لذا موضوع سرقت آثار تاریخی تهران را در کمیسیون متبوع مطرح خواهد کرد، ادامه داد: گردشگران برای بازدید از آثار تاریخی به کشورمان وارد می‌شود لذا از بین رفتن این آثار یا سرقت آنها به این عرصه آسیب می‌زند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه برخی از آثار تاریخی بدون حفاظت رها شده اند، اظهار کرد: عرصه گردشگری در تهران بیش از 90 درصد رشد داشته است لذا باید از آثار تاریخی حراست شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رونق صنعت گردشگری یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است لذا باید نسبت به احیا و حراست از بناهای تاریخی پرداخت تا این مهم محقق شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000