سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
انصاری مطرح کرد:

ایجاد رانت با خروج محصولات پتروشیمی از بورس/ الزام پتروشیمی ها به انتقال تکنولوژی های پیشرفته

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،با بیان اینکه خروج محصولات پتروشیمی از بورس ایجاد رانت می کند،گفت:بحث R&D باید در صنعت پتروشیمی جدی گرفته شود و محصولات پتروشیمی شرایط روز جهانی را برای رقابت کسب کنند.
چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 12:46
ایجاد رانت با خروج محصولات پتروشیمی از بورس/ الزام پتروشیمی ها به انتقال تکنولوژی های پیشرفته عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،با بیان اینکه خروج محصولات پتروشیمی از بورس ایجاد رانت می کند،گفت:بحث R&D باید در صنعت پتروشیمی جدی گرفته شود و محصولات پتروشیمی شرایط روز جهانی را برای رقابت کسب کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104039025319.jpg ایجاد,رانت,با,خروج,محصولات,پتروشیمی,از,بورس/,الزام,پتروشیمی,ها,به,انتقال,تکنولوژی,های,پیشرفته Icana

رضا انصاری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه صنعت پتروشیمی می تواند به یکی از ارزآورترین صنایع کشور تبدیل شود،گفت:کمیسیون صنایع و معادن تصمیم گرفته است،تا درجلسات هفتگی خود یک جلسه را به بعد قانون گذاری(بررسی طرح ها و لوایح) و جلسه دیگر را به بعد نظارتی اختصاص دهد و درهمین راستا احتمالا یکی از جلسات به بحث مسائل و مشکلات پتروشیمی ها اختصاص می یابد.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه در برنامه ششم توسعه باید به بحث رگولاتوری پتروشیمی ها توجه ویژه ای شود،افزود:راه اندازی سامانه رگولاتوی سبب تعیین قیمت،حل مشکلات،تامین خوراک و امکان تسهیلات برای عرضه و تقاضا می شود.

بورس کالا سبب شفافیت بازار صنایع پتروشیمی می شود

انصاری با بیان اینکه بورس کالا سبب شفافیت بازار صنایع پتروشیمی می شود،ادامه داد:خروج محصولات پتروشیمی از بورس سبب عدم شفافیت،کاهش توانمندی رقابتی و ایجاد رانت می شود.

وی با اشاره به اینکه ارتقای توانمندی های صنعت پتروشیمی و توان رقابتی بنگاه های داخلی برای حضور در بازار بین المللی سبب ارزآوری فراوان برای کشور می شود،اظهار کرد:زمانی که از رشد اقتصادی بدون اتکاء به نفت صحبت می شود به این معنا است که بنگاه های صنعتی به ویژه پتروشیمی بتواند ارز وارد کشور کند و در فضای رقابتی بین المللی فعالیت کند.

ضرورت دستیابی به تکنولوژی پیشرفته روز دنیا در صنعت پتروشیمی

انصاری با تاکید براینکه باید از تجربه کشورهای پیشرفته دنیا و کشورهای همسایه مشابه اقتصادی درصنعت پتروشمی استفاده کرد، افزود:شرکتی همانند "سابیک" عربستان توان رقابت خود را در بازارهای بین المللی افزایش داده که دلیل اصلی آن دستیابی به تکنولوژی های اصلی پتروشیمی است و ما نتوانستیم صاحب تکنولوژی روز دنیا شویم.

وی با بیان اینکه بایددر برنامه ریزی و سیاست گذاری منظم و منسجم افق آینده صنعت پتروشیمی را ترسیم کرد،ادامه داد: بحث R&D باید درصنعت پتروشیمی جدی گرفته شود و محصولات پتروشیمی استانداردهای روزجهانی را کسب کنند و شرایط رقابت در محیط بین المللی را به دست آورند.

ارزش افزوده محصولات پتروشیمی باید نصیب تولیدکنندگان داخلی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید براینکه باید ارزش افزوده محصولات پتروشیمی نصیب تولیدکنندگان داخلی شود، بیان کرد:قیمت و کیفیت از پارامترهای مهم رقابت در سطح بین المللی است که در قراردادهای جدید با خارجی ها باید به انتقال تکنولوژی به داخل و ارتقای توانمندی های داخلی تاکید شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:برای رفع معایب پتروشیمی باید قیمت ها را به مرور زمان واقعی کرد، تا عده ای از قیمت ها برای ایجاد رانت استفاده نامطلوب نکنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000