سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

مدیریت بحران در کشور، نه متولی دارد؛ نه قانون جامع؛ نه بودجه

سرویس اجتماعی
عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور با انتقاد از نبود مدیریت واحد برای مقابله با بحران درکشور گفت: زلزله تهران نیازمند مدیریت واحد مقابله با بحران است.
جمعه 9 مهر 1395 ساعت 09:25
مدیریت بحران در کشور، نه متولی دارد؛ نه قانون جامع؛ نه بودجه عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور با انتقاد از نبود مدیریت واحد برای مقابله با بحران درکشور گفت: زلزله تهران نیازمند مدیریت واحد مقابله با بحران است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606103525596454.jpg مدیریت,بحران,در,کشور،,نه,متولی,دارد؛,نه,قانون,جامع؛,نه,بودجه Icana

اصغرسلیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رییس جمعیت هلال احمر مبنی براینکه امکانات هلال احمر و دستگاه های دیگر برای مدیریت بحران زلزله با قدرت 7 ریشتر درتهران کافی نیست، گفت:  شهر تهران بر روی چندین گسل زلزله‌خیز قرار دارد وبا توجه به جمعیت زیاد تهران و ورود افراد از استان های دیگر برای کار وفعالیت به طورحتم وقوع زلزله می تواند منجر به صدمات جبران ناپذیری شود.

نماینده مردم سمیرم درمجلس شورای اسلامی با  اشاره به اینکه توجه به مدیریت بحران درتهران باید دراولویت مسئولان مربوطه قرارگیرد، افزود:  کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور دراین خصوص کلیات لایحه جامع مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه را تصویب کرده و جزییات آن درحال بررسی است، البته برای حل مشکلات موجود درحوزه مدیریت بحران باید یک مدیریت واحد تشکیل شود؛ همچنین برای مدیریت بحران باید بودجه مستقل و مناسبی را درنظرگرفت.

وی با بیان اینکه مدیریت واحد باید دارای امکانات و تجهیزات کافی برای مدیریت حوادث باشد، تصریح کرد: البته باید از تجربیات و تکنولوژی های روز دنیا در کاهش خسارت های ناشی از وقوع بحران درکشور به ویژه پایتخت استفاده شود، زیرا در بسیاری از کشور ها مانند ژاپن وروسیه امکانات قابل قبولی درحوزه مدیریت بحران زلزله وجود دارد؛ بنابراین ایجاد یک مدیریت واحد مستقل برای مقابله با بحران درکشور ضروری است.

سلیمی با انتقاد از اینکه دستگاه های مرتبط دربحث مدیریت بحران از امکانات و اختیارعمل های قابل قبول دربحث مقابله با بحران برخوردار نیستند، گفت: امیدواریم که با همفکری و تعامل میان نمایندگان مجلس به ویژه اعضاء کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور و مسئولان وزارت کشور بحث مدیریت واحد در حوزه مقابله با بحران را برای همیشه حل کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه دستگاه هایی مانند هلال احمر باید بودجه برای مدیریت بحران را از سازمان برنامه و بودجه تامین کنند، افزود: متاسفانه در بودجه های سالانه تا کنون هیچ ردیف خاصی برای مقابله با بحران و مدیریت حوادث غیرمترقبه به سازمان هاو نهادهای ذی ربط  اختصاص نیافته است، اما با تشکیل یک مدیریت واحد بحران می توان بودجه خاصی را برای مقابله با بحران در نظرگرفت.

عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با تاکید براینکه قانون جامع برای مدیریت بحران در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: درحال حاضر دستگاه ها  از آمادگی لازم برای مقابله با بحران برخوردارنیستند، زیرا در این حوزه متولی مشخص و مدیریت واحد وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اینکه دیر یا زود تهران دچار زلزله می‌شود و احتمال وقوع زلزله به قدرت بیش از ۶ ریشتر در تهران بسیار زیاد است، گفت: امکانات هلال احمر و حتی دیگر ارگان‌ها برای زلزله ای با قدرت 7 ریشتر در تهران فوق العاده کم است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر