سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهقانی:

مصوبه مجلس آمریکا درباره ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران خصمانه است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که آمریکا در صورت محکومیت قطعی در دادگاه بین‌المللی درباره پرداخت پول های بلوکه شده ایران آن هم به صورت غیرقانونی باید این حکم را با هر مکانیزمی اجرایی کند.
جمعه 9 مهر 1395 ساعت 11:24
مصوبه مجلس آمریکا درباره ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران خصمانه است نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که آمریکا در صورت محکومیت قطعی در دادگاه بین‌المللی درباره پرداخت پول های بلوکه شده ایران آن هم به صورت غیرقانونی باید این حکم را با هر مکانیزمی اجرایی کند. http://cdn.icana.ir/d/019/48106.jpg مصوبه,مجلس,آمریکا,درباره,ممنوعیت,پرداخت,پول,نقد,به,ایران,خصمانه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ کمال دهقانی با بیان اینکه آمریکا از ابتدای انقلاب تاکنون تحریم‌های ظالمانه ای علیه ایران اعمال کرده است گفت: با توجه به این موضوع می‌توان گفت که مصوبه مجلس نمایندگان مبنی بر ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران خصمانه است و به هیچ وجه با روح برجام مغایرت ندارد.

وی افزود: اقدامات بیشمار آمریکا بی اعتمادی ایران نسبت به دولت این کشور را رقم زده. آن‌ها ظلم آشکار علیه ملت و اقتصاد ملی ما با اعمال تحریم‌های مختلف کردند و اکنون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور حرف هایی می زنند که هیچ وجاهت قانونی ندارد.

وی ادامه داد:  اگر آمریکا محکوم پرداخت پولهای مصادره شده ایران باشد باید این پولها را از هر روشی برگرداند و نمی‌تواند حکم دادگاه را اجرا نکند. از این رو مصوبه مجلس نمایندگان مبنی بر ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران حتی در صورت حکم دادگاه بین‌المللی غیرقانونی است و باید رئیس جمهور آمریکا آن را وتو کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این مصوبه با روح برجام مغایرت دارد گفت : قطعا این مصوبه به برجام آسیب می زند و بر خلاف تعهداتی است که آمریکا در اجرای برجام باید در برابر ایران انجام دهد.

به گزارش ایسنا؛ دهقانی افزود:‌ این که مجلس نمایندگان چه تصمیمی گرفته و پرداخت پول نقد به ایران را منوط به تائید کنگره میکند به ما ارتباطی ندارد. آمریکا باید پول های بلوکه شده ایران را برگرداند و بر اساس تعهدات بین‌المللی عمل کند. قطعا عملکردی غیر از آن برخلاف مقررات بین‌المللی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000