هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیدکاظم دلخوش خبر داد:

40 تا 60 درصد پنج برنامه قبلی توسعه محقق نشده است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره روند بررسی لایحه برنامه ششم توسعه عنوان کرد: در قانون برنامه، دولت بخشی از آرزوهای خود را آورده که احتمالا قابل تحقق نیستند؛ مانند رشد 8 درصدی اقتصاد! در قوانین پنج برنامه قبلی چیزی بین 40 تا 60 درصد عدم تحقق داشتیم. قطعا این برنامه هم مستثنی نخواهد بود.
شنبه 10 مهر 1395 ساعت 14:18
40 تا 60 درصد پنج برنامه قبلی توسعه محقق نشده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره روند بررسی لایحه برنامه ششم توسعه عنوان کرد: در قانون برنامه، دولت بخشی از آرزوهای خود را آورده که احتمالا قابل تحقق نیستند؛ مانند رشد 8 درصدی اقتصاد! در قوانین پنج برنامه قبلی چیزی بین 40 تا 60 درصد عدم تحقق داشتیم. قطعا این برنامه هم مستثنی نخواهد بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605106935194882.jpg 40,تا,60,درصد,,پنج,برنامه,قبلی,توسعه,محقق,نشده,است, Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سیدکاظم دلخوش، در برنامه "بهارستان" رادیو گفت‌و‌گو گفت: در قانون برنامه، دولت بخشی از آرزوهای خود را آورده که احتمالا قابل تحقق نیستند؛ مانند رشد 8 درصدی اقتصاد! در قوانین پنج برنامه قبلی چیزی بین 40 تا 60 درصد عدم تحقق داشتیم. قطعا این برنامه هم مستثنی نخواهد بود. دولت و مجلس و مسئولین می‌خواهند که برنامه کامل محقق شود ولی قانون برنامه و قانون بودجه در شرایطی تحقق پیدا می‌کند که بتوانیم تمامی منابع درآمدی را حاصل کنیم و این منابع در اختیار دولت قرار گیرد و خزانه بتواند براساس ردیف‌ها و بندهای پیش‌بینی شده کار را انجام دهد.
نماینده مردم صومعه‌سرا در ادامه درباره توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در برنامه توسعه اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی فقط مختص برنامه نیست. آنچه در برنامه پیش‌بینی شده، سیاست‌ها و آمال و آرزوها و اهداف و پیش‌بینی‌هاست و اقتصاد مقاومتی به این‌صورت نمی‌تواند محقق شود، زیرا زمینه‌های آن در جامعه، دولت، مجلس و حاکمیت فراهم نیست. آنچه که مقام معظم رهبری فرمودند باید در حاکمیت تحقق پیدا کند. تحقق این امر مهم در گرو فرهنگ ‌سازی و همچنین تامین منابع است.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فاکتورهای تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده گفت: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به موارد مهمی مانند مدیریت، داشتن منابع، رعایت صلاح کشور، رعایت صرفه‌جویی، حمایت درست مردم، دولت و مجلس از سرمایه‌گذاری و جلوگیری از واردات بی‌رویه و نادرست بستگی دارد./
پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000