هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی:

آمریکا با سرخوردگی در تدارک مداخله مستقیم علیه سوریه است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا باتوجه به شکست توطئه هایی که تاکنون عملیاتی کرده به شدت دچار سرخوردگی شده و حالا به دنبال جنگ مستقیم نظامی در سوریه است.
یکشنبه 11 مهر 1395 ساعت 09:19
آمریکا با سرخوردگی در تدارک مداخله مستقیم علیه سوریه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا باتوجه به شکست توطئه هایی که تاکنون عملیاتی کرده به شدت دچار سرخوردگی شده و حالا به دنبال جنگ مستقیم نظامی در سوریه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608105511200228.jpg آمریکا,با,سرخوردگی,در,تدارک,مداخله,مستقیم,علیه,سوریه,است Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقبیح رویکرد آمریکا در خاورمیانه گفت: ارتش سوریه با همراه مردم این کشور و ائتلاف متحدین دمشق ظرف 5سال جنگ توانسته برخلاف تمام گمانه زنی های غربی و سرمایه گذاری اعراب مرتجع ایستادگی کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: واشنگتن تحت عناوین مختلف تلاش کرده است تروریست های تکفیری ود معارضین را حمایت کند اما تاکنون به هدف مشخصی دست نیافته و تنها اقتدار دمشق افزایش یافته است.

وی در ادامه گفت: ظرف شش ماه گذشته تحولات میدانی سوریه به گونه ای غیرقابل باور برای کاخ سفید ، به نفع دمشق تغییر کرده و سرزمین های زیادی آزاد شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ارتش سوریه خود را آماده آزادسازی حلب می کند که در حقیقت تیرخلاص به معارضین و تروریست های تکفیری است.

وی تصریح کرد: واشنگتن باتوجه به اهمیت آزادی حلب با عناوینی نظیر آتش بس و صحنه سازی جنایت جنگی در حمله به کاروان امدادرسانی سازمان ملل تلاش کرده است در روند موفقیت های دمشق اخلال ایجاد کند.

جاسمی با اشاره به افشای سخنان جان کری در جمع معارضین سوری که توسط روزنامه نیویورک تایمز صورت گرفته است ، گفت: آمریکا باتوجه به شکست توطئه هایی که تاکنون عملیاتی کرده به شدت دچار سرخوردگی شده است.

وی خاطرنشان کرد: سابقه نشان می دهد ایالات متحده تلاش می کند سرخوردگی سیاسی و جنگ نیابتی را با جنگ مستقیم جبران کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قطعا عملیات جنگنده های آمریکایی در حمله به نیروهای ارتش سوریه در پایگاه دیرالزور که مورد استفاده داعش قرار گرفت اقدامی به عمد برای آغاز جنگ مستقیم نظامی در سوریه است.

وی با هشدار شدیدالحن گفت: هرگونه مداخله مستقیم علیه ارتش سوریه می تواند تبعات محاسبه نشده ای را می تواند در پی داشته باشد.

گفتنی است، در پی تهدیدات مسئولان آمریکایی به در پیش گرفتن گزینه‌های دیگری در تعامل با بحران سوریه، وزارت خارجه روسیه هشدار داد که هرگونه حمله نظامی مستقیم آمریکا به نظام سوریه پیامدهای وخیمی برای کل خاورمیانه به دنبال خواهد داشت.

براساس یک نوار صوتی که روزجمعه به بیرون درز کرد، جان کری وزیرامورخارجه امریکا از اینکه تلاش های سیاسی وی برای پایان دادن به جنگ سوریه با پشتیبانی نیروی نظامی امریکا روبرو نشده ابراز ناامیدی و دلسردی کرده است.

واشنگتن با اعلام اینکه مذاکرات سیاسی با روسیه دیگر مفید به نظر نمی‌رسد گفته بودند که کاخ سفید در حال بررسی طرح دیگری در تعامل با بحران سوریه است که کارشناسان می‌گویند منظور آنها دخالت نظامی محدود اما مستقیم در سوریه است.

پایان پیام/

 

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000