هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رنجبرزاده تاکید کرد:

شناسنامه‌دارکردن تجهیزات پزشکی قاچاق را به صفر می‌رساند/ ملزومات پزشکی قاچاق زنگ خطری جدی برای حوزه سلامت

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه مجلس شناسنامه دار کردن تجهیزات پزشکی را راهی موثر برای جلوگیری از توزیع ملزومات قاچاق دانست.
یکشنبه 11 مهر 1395 ساعت 12:04
شناسنامه‌دارکردن تجهیزات پزشکی قاچاق را به صفر می‌رساند/ ملزومات پزشکی قاچاق زنگ خطری جدی برای حوزه سلامت عضو هیات رئیسه مجلس شناسنامه دار کردن تجهیزات پزشکی را راهی موثر برای جلوگیری از توزیع ملزومات قاچاق دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201605106499265199.jpg شناسنامه‌دارکردن,تجهیزات,پزشکی,قاچاق,را,به,صفر,می‌رساند/,ملزومات,پزشکی,قاچاق,زنگ,خطری,جدی,برای,حوزه,سلامت,, Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اعلام مدیرکل نظارت بر تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت مبنی بر ممنوع شدن خرید تجهیزات پزشکی بدون شناسنامه در مراکز دولتی، افزود: بدون شک باید هرگونه تجهیزات و ملزومات پزشکی از مسیر قانونی به کشور وارد شود تا صحت و سقم سلامت این تجهیزات مورد تایید قرار گیرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مراکز دولتی باید ملزومات پزشکی دارای شناسنامه را تهیه کند زیرا این شائبه وجود دارد که شاید برخی مسیرهای دولتی در جهت تهیه این تجهیزات از راه‌هایی غیرقانونی باشد که در مراکز درمانی توزیع می شود درحالی که اگر تجهیزات شناسنامه‌دار باشد چنین اقداماتی شدنی نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: نباید عده ای به دنبال سودجویی خود باشند و مواد و تجهیزات بی‌کیفیت را به مراکز درمانی عرضه کنند، لذا هرآنچه که موجب شفافیت در نحوه توزیع تجهیزات پزشکی باشد مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم یادآور شد: در زمینه شناسنامه‌دار کردن تجهیزات و ملزومات پزشکی ضرورت احساس می شود زیرا اگر بدون شناسنامه تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی توزیع شود ممکن است مشکلاتی را برای بیماران پدید آورد.

رنجبرزاده تاکید کرد: اگر اقدامی در جهت شناسنامه دار کردن ملزومات پزشکی صورت نگیرد هم قاچاق رواج می یابد و مسیر فساد اداری و مالی در دستگاه ها رواج پیدا می کند که این مهم می تواند زنگ خطری جدی برای حوزه سلامت واقع شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر مسیر مشخصی برای کالا صورت نگیرد نمی توان توزیع قاچاق تجهیزات پزشکی را به صفر رساند بر این اساس شناسنامه دار کردن تجهیزات پزشکی می تواند گامی موثر در این زمینه باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر