هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورمختار تاکید کرد:

تملک زمین توسط سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد ممنوع است

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درواکنش به انتشار خبری مبنی براینکه سرمایه‌گذاران خارجی درصورت تشکیل شرکت در مناطق آزاد،می توانند در زمین‌های مناطق مذکور تملک زمین کنند،گفت:قوانین حاکم برکشور بر ممنوعیت تملک زمین توسط خارجی ها تاکید دارد.
دوشنبه 12 مهر 1395 ساعت 10:23
تملک زمین توسط سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد ممنوع است عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درواکنش به انتشار خبری مبنی براینکه سرمایه‌گذاران خارجی درصورت تشکیل شرکت در مناطق آزاد،می توانند در زمین‌های مناطق مذکور تملک زمین کنند،گفت:قوانین حاکم برکشور بر ممنوعیت تملک زمین توسط خارجی ها تاکید دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg تملک,زمین,توسط,سرمایه‌گذاران,خارجی,در,مناطق,آزاد,ممنوع,است Icana

محمدعلی پورمختار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در واکنش به انتشار خبری مبنی براینکه سرمایه‌گذاران خارجی در صورت تشکیل شرکت در مناطق آزاد،می توانند در زمین‌های مناطق مذکور تملک زمین کنند،گفت:قوانین حاکم بر کشور، بر ممنوعیت تملک زمین توسط خارجی ها تاکید دارد و طبیعتا اگر توافقی برای سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد صورت گیرد،باید بر مبنای قانون حمایت از سرمایه گذاری خارجی  باشد و در این قانون اجازه تملک زمین داده نشده است.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در مقررات مناطق آزاد اجازه داده نشده است که زمین به خارجی ها واگذار شود و تملک زمینی انجام شود،افزود:دولت لایحه ای به عنوان لایحه استملاک خارجیان تقدیم مجلس کرده است و در این لایحه به دنبال فراهم کردن شرایط برای مالکیت خارجی ها است.

ایران با حفظ جهات امنیتی تسهیلاتی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کند

پورمختار ادامه داد:در قوانین ایران،سرمایه ‌گذار خارجی امکان خرید زمین برای استفاده مسکونی یا احداث واحدهای تولیدی و تجاری را ندارد و ‌باید با مشارکت یک سرمایه ‌گذار داخلی نسبت به تملک زمین اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه برخی از شرایط تعیین شده اقامت و میزان مشخصی سرمایه گذاری در داخل کشور است،ادامه داد: بسیاری از کشورها به شرط ورود میزانی سرمایه به کشور اجازه تملک زمین و اقامت به افراد و شرکت ها می دهند و ایران نیز می تواند با ایجاد شرایط قانونی و حفظ جهات امنیتی تسهیلاتی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کند.

عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی در مناطق آزاد می تواند فرصت های جدید اشتغال در کشور فراهم کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000