هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری تاکیدکرد:

افزایش نرخ تصاعدی برنج از مزرعه تا مصرف کننده نتیجه حضور واسطه هاست

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میزان خودکفایی برنج با بهادادن به تولیدداخلی محقق می شود،گفت:افزایش نرخ تصاعدی برنج از مزرعه تا مصرف کننده حاصل فعالیت واسطه ها و دلال های متعدد است.
دوشنبه 12 مهر 1395 ساعت 14:22
افزایش نرخ تصاعدی برنج از مزرعه تا مصرف کننده نتیجه حضور واسطه هاست عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میزان خودکفایی برنج با بهادادن به تولیدداخلی محقق می شود،گفت:افزایش نرخ تصاعدی برنج از مزرعه تا مصرف کننده حاصل فعالیت واسطه ها و دلال های متعدد است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109791653479.jpg افزایش,نرخ,تصاعدی,برنج,از,مزرعه,تا,مصرف,کننده,نتیجه,حضور,واسطه,هاست Icana

علی اکبری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت  تولید داخلی برنج ،گفت: حجم  تولید  برنج درکشور ما وضعیت مناسبی دارد،بنابراین باید برای حمایت از  تولیدکننده میزان نیاز داخلی برنج  را  از  تولیدات کشاورزان داخلی  تامین کنیم  تا شاهد کاهش حضور برنج های خارجی در بازار باشیم؛زیرا این امر بطورحتم می تواند از  منظر اقتصاد داخلی  و بهبود وضعیت اقتصادی کشاورز امر مناسب تلقی شود.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر ژن های وارداتی کشاورزی سازگاری با تولید داخلی  نداشته باشد،ذخائر ژنیتکی را با مشکل روبرو می کنند،گفت: واردات ژن های خارجی کشاورزی به کشور اگر مشاهده شود؛باید با رویکرد کارشناسی محور  بررسی شود؛زیرا بدیهی است امکان دارد در راستای ناسازگاری ژنی به ذخائر ژنتیکی ما آسیب وارد کند.

 اکبری با بیان اینکه برنج های قاچاق بدون غربالگری وارد می شود،این امر می تواند سلامت مردم را به خطر  بیندازد،تصریح کرد:در صورت مشاهده برنج های قاچاق باید تدابیر کارآمدی در  این راستا اتخاذ شود؛زیرا سلامت مردم  باید در اولویت  قرار بگیرد.

وی  با بیان اینکه فاصله نرخ  تولید در مزرعه تا رسیدن بدست مصرف کننده فاصله تصاعدی دارد،یادآورشد:دلال و واسطه های مختلف نرخ برنج را به شکلی افزایش می دهند که  علاوه بر تولیدکننده مصرف کننده نیز متضرر می شود.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش نرخ تصاعدی برنج از مزرعه  تا مصرف کننده  نتیجه  حضور واسطه ها  است،یادآورشد:میزان رسیدن به خودکفایی برنج  به حدی است که می توانیم  با یک برنامه ریزی تولیدی بهینه به آن برسیم./

 پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000