شهادت امام سجاد (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی:

پیش از برجام سایر کشورها در زمینه نظام ایمنی هسته‌ای با ایران همکاری نمی‌کردند/ اروپاییان به صورت دو جانبه وارد همکاری‌های هسته‌ای با ایران شده اند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر کشورهای اروپایی به صورت دو جانبه وارد همکاری های هسته ای صلح آمیز با ایران شده اند.
سه‌شنبه 13 مهر 1395 ساعت 10:27
پیش از برجام سایر کشورها در زمینه نظام ایمنی هسته‌ای با ایران همکاری نمی‌کردند/ اروپاییان به صورت دو جانبه وارد همکاری‌های هسته‌ای با ایران شده اند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر کشورهای اروپایی به صورت دو جانبه وارد همکاری های هسته ای صلح آمیز با ایران شده اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg پیش,از,برجام,سایر,کشورها,در,زمینه,نظام,ایمنی,هسته‌ای,با,ایران,همکاری,نمی‌کردند/,اروپاییان,به,صورت,دو,جانبه,وارد,همکاری‌های,هسته‌ای,با,ایران,شده,اند Icana

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص همکاری های هسته ای ایران با کشورهای اروپایی در سایه برجام، اظهار داشت: با توجه به اینکه در متن برجام هم آمده است جامعه بین المللی مکلف به همکاری با توسعه صنعت هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در برجام جامعه جهانی تشویق شده است تا در همکاری‌های هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران مشارکت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر کشورهای اروپایی به صورت دو جانبه وارد همکاری های هسته ای صلح آمیز با ایران شده اند.

رحیمی متذکر شد: ایمنی هسته‌ای یکی از استانداردهایی است که در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان یک پروتکل مطرح است و کارگروه ویژه و مستقل دارد.

وی افزود: نظام ایمنی هسته ای یکی از محورهایی است که به صورت بلند مدت با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و با کشورهای عضو آژانس مستمر خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاثیر برجام در زمینه نظام ایمنی هسته‌ای مثبت است، گفت: پیش از برجام نیز جمهوری اسلامی ایرن به موضوع ایمنی هسته‌ای اهتمام داشته ولی همکاری‌های هسته‌ای لازم به لحاظ فنی و مدیریتی از سوی کشورهای دیگر دریغ می‌شد.

رحیمی با بیان اینکه در حال حاضر زمینه‌ای فراهم شده است که کشورهای دیگر نیز ترغیب شوند تا ظرفیت های خود در زمینه ایمنی هسته ای در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دهند، بیان کرد: ایمنی هسته ای به نفع همگان است و بعنوان یکی از الزامات صنعت هسته‌ای نیز به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در سطوح مختلف این موضوع اهمیت دارد که این استاندارد را آژانس بین المللی انرژی اتمی تعریف کرده است و همه کشورها نیز در جهت تقویت آن همکاری می کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000