هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خانه ملت گزارش می دهد؛

بیوتروریسم ؛ از روایات تا واقعیات

سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس معتقدند علیرغم اینکه دلیل پزشکی برای اثبات ترور بیولوژیکی فرزند شهید دادمان، طالب زاده و نوباوه وجود نداشت با این حال پرونده همچنان جای رسیدگی دارد و باید ابعاد آن درصورت ارائه شواهد جدید پیگیری شود.
دوشنبه 12 مهر 1395 ساعت 17:04
بیوتروریسم ؛ از روایات تا واقعیات نمایندگان مجلس معتقدند علیرغم اینکه دلیل پزشکی برای اثبات ترور بیولوژیکی فرزند شهید دادمان، طالب زاده و نوباوه وجود نداشت با این حال پرونده همچنان جای رسیدگی دارد و باید ابعاد آن درصورت ارائه شواهد جدید پیگیری شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201610104700986503.jpg بیوتروریسم,؛,از,روایات,تا,واقعیات, Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ جنگ بیولوژیکی واقعیتی است که دنیای امروز با آن درگیر است و حتی کشورهایی که از عوامل باکتریایی و ویروسی برای پیشبرد اهداف مغرضانه خود در این جنگ استفاده می کنند تلاش دارند با شیوه ای کاملا مخفیانه این کار را صورت دهند تا جایی که حتی ردی از خود بر جای نگذارند.

بعد از درگذشت علی دادمان فرزند شهید رحمان دادمان بود که علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم ترحیم خبر از بررسی و پیگیری احتمال ترور بیولوژیکی وی را داد و گفت لازم است برای پیشگیری از این نوع حوادث کمیته ای نیز تشکیل شود.

در راستای همین اتفاق و بیان احتمال ترور نادر طالب زاده بعد از سفر وی به عراق به جهت بروز نوعی بیماری در وی بود که کمیسیون امنیت ملی از سردار جلالی و مسئولان سازمان پدافند غیرعامل دعوت کرد تا درخصوص این دو پرونده و همچنین موضوع احتمال ترور بیولوژیکی بیژن نوباوه در آمریکا گزارشی ارائه کند.

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با حضور در جلسه کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد تشخیص بیوتروریسم از طریق قدرت تشخیص آزمایشگاهی کشور مهم بوده و حفاظت بیوتروریسم ضرورتی اجتناب ناپذیر به ویژه برای مدیران ارشد و مسئولان نظام است که همیشه در معرض تهدید قرار دارند.

وی همچنین در این جلسه خبر از بررسی اسناد و مدارک پزشکی مواردی از قبیل مرحوم دادمان، طالب زاده و نوباوه داد.

از طرفی حدود سه سال گذشته بود که سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی رسما و به صورت واضح از دو واژه جدید «بیوتروریسم» و «تروریسم لیزری» در حوزه تروریسم استفاده کرد و گفت که سپاه باید برای خنثی سازی این تهدیدات جدید، خود را آماده کند.

نمایندگان مجلس در گفتگوهای جداگانه که با خانه ملت داشتند درخصوص نتیجه پیگیری های سازمان پدافند غیرعامل نظراتی داشتند که در ادامه می خوانید:

بروجردی: سه پرونده ترور بیولوژیکی در کمیسیون امنیت بسته شد/ بررسی مجدد منوط به ارائه شواهد جدید

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پرونده ترور بیولوژیکی که اخیرا در رابطه با برخی افراد مطرح شد، گفت: بعد از ارائه گزارش کمیته پدافند غیرعامل در کمیسیون امنیت ملی، تصور ما بر این است که پرونده بسته شده است.

علاء الدین بروجردی 3406758/20/2016 1:37:29 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/08/201608105059297455_Thum.jpg
علاء الدین بروجردی

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه به هیچ نقطه روشنی در زمینه ترور بیولوژیکی دست پیدا نکردیم، افزود: با این حال ممکن است در صورت ارائه شواهد جدید تحقیقات ادامه پیدا کند و بسته شدن پرونده به معنای اتمام کامل کار نیست صرفا شواهدی دال بر ترور بیولوژیکی این افراد وجود نداشت.

نقوی حسینی: پدافندغیرعامل گزارش مستمر از احتمال ترورهای بیولوژیکی را به کمیسیون امنیت ارائه می‌دهد

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه شواهد برای وقوع ترور بیولوژیکی مطرح شده در سه پرونده مطرح شده به اثبات نرسید، گفت: کمیسیون امنیت ملی در جلساتی که با کمیته پدافند غیرعامل داشت نتوانست به این نتیجه برسد که بیماری یا درگذشت برخی افراد مورد بررسی در پرونده بیوتروریسم از طریق ترور بیولوژیکی بوده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ممکن است در آینده تحقیقات جدیدی روی این پرونده ها صورت گیرد گفت: این سه پرونده در حال حاضر در کمیسیون امنیت ملی بسته شده اما قطعا کار بررسی این موضوعات در نهادهای امنیتی بسته نشده است.

حسین نقوی حسینی 3406756/29/2016 3:40:52 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606107157249161_Thum.jpgحسین نقوی حسینی
حسین نقوی حسینی

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی به قضیه بیوتروریسم حساس است و این موضوع را از تهدیدات جمهوری اسلامی می داند لذا به صورت مستمر موضوعات بیوتروریسم را پیگیری کرده و گزارش آن را از دستگاه های مربوطه درخواست می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی بسته به موضوعاتی که به دست اعضای کمیسیون رسیده و یا گزارش های ارائه شده به کمیسیون، از پدافند غیرعامل، وزارت اطلاعات و دستگاه های امنیتی گزارش می گیرد.

ذوالنوری: خطر بیوتروریسم جدی است/ پرونده‌های ترور بیولوژیکی هنوز جای بررسی دارد

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه پیگیری مسأله بیوتروریسم تمام نخواهد شد، گفت: در بررسی های صورت گرفته درگذشت مرحوم دادمان بر اساس ترور و تهدید بیولوژیکی اثبات نشد اما همچنان جای بررسی دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: درباره آقایان طالب زاده و نوباوه وطن نیز پزشکان حاذق و متخصص همچنان دلیلی برای استناد به ترور بیولوژیکی نداشته اند.

مجتبی ذوالنوری 3406756/5/2016 4:00:34 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103190896048_Thum.jpgمجتبی ذوالنوری
مجتبی ذوالنوری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با تمام این تفاسیر، پرونده ترور بیولوژیکی همچنان باز است چرا که مواردی وجود دارد که از تلاش دشمن برای تهدید بیولوژیکی آنها استفاده شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000