شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

موافقت مجلس با فوریت تمدید پرداخت اعتبارات مربوط به خشکسالی در سال جاری

سرویس صحن
**یک فوریت طرح تمدید زمان اجرای قانون بودجه سال78 و متمم آن تا شهریور ماه سال 88 تصویب شد.
یکشنبه 27 اردیبهشت 1388 ساعت 11:24

به گزارش خبرنگار خانه ملت، براساس مصوبه امروز مجلس یک فوریت طرح تمدید زمان اجرای قانون بودجه سال 87 و متمم آن تا شهریور ماه سال 88 به تصویب رسید.

براساس طرح مذکور که یک فوریت آن به تصویب رسید، زمان اجرای قانون بودجه سال 87 در زمینه اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تا شهریور ماه سال 88 تمدید می‌گردد.

براساس تبصره ماده واحده طرح مذکور، اعتبارات جاری مربوط به خشکسالی موضوع قانون متمم بودجه سال 87 مصوب تیر ماه این سال که در مهلت قانونی جذب نشده است به اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای تبدیل شده و شورای برنامه ریزی استان‌ها موظفند اعتبارات مذکور را تا شهریور ماه سال 88 صرف پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان داری تکمیل طرح‌های آبرسانی روستایی و کمک به اجرای طرح‌های پوشش انهار (به صورت بتنی و لوله‌ای) نمایند.

این گزارش می افزاید:دو فوریت طرح تمدید زمان اجرای قانون بودجه سال 87 و متمم آن تا شهریور ماه سال 88 با 138 رای موافق 50 رای مخالف و 10 رای ممتنع به تصویب نرسید و بلافاصله یک فوریت آن به رای گذاشته شد که با 128 رای موافق 42 رای مخالف و7 رای ممتنع به تصویب رسید.

محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در دفاع از فوریت طرح مذکور عدم جذب بخشی از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و عدم جذب بخشی از اعتبارات جاری مربوط به خشکسالی  را ازجمله دلایل تصویب این فوریت عنوان کرد.

وی افزود: از آنجا که مصوبات مربوط به قانون بودجه و متمم آن توقعاتی را در جامعه ایجاد کرده است و جذب نشدن اعتبارات موجب نارضایتی مردم و تاخیر در اجرای پروژه‌های عمرانی را در پی داشته است لذا تصویب فوریت این طرح ضرورت دارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000