هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نماینده اصفهان:گزارش کمیسیون بودجه در مورد اختلاف حساب یک میلیارد دلاری مازاد درآمد نفتی کشور قابل اعتنا است

سرویس صحن
**رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده اصفهان گفت: گزارش نهایی کمیسیون برنامه و بودجه در مورد اختلاف حساب یک میلیارد دلاری مازاد درآمد نفتی کشور قابل اعتنا است.
یکشنبه 27 اردیبهشت 1388 ساعت 13:47

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد کریم شهرزاد "در جلسه‌علنی روز یکشنبه به اشاره به گزارش تفریغ بودجه 86 اظهار داشت: در تاریخ 18/12/86 نامه‌ای از طرف وزیر اقتصاد با امضاء تمام دست‌اندرکاران فروش و صادرات نفت و نماینده بانک مرکزی و تمام کسانی که درگیر بودجه‌های ارزی و ریالی نفت بودند خطاب به رییس دیوان محاسبات نوشته شد و رونوشت آن برای رییس مجلس و رییس کمیسیون برنامه و بودجه ارسال شد.

وی افزود: در این نامه با استدلال قوی در مورد اختلاف حساب یک میلیارد دلاری از مازاد درآمد نفتی کشور توضیح داده شده است.

نماینده اصفهان خاطر نشان کرد: متاسفانه شاهدیم در فصل تبلیغات انتخاباتی موضوع یک میلیارد دلار دستمایه‌ای برای حمله به دولت شده است.

شهرزاد افزود: تا زمانی که یک مرجع موجهی نظر خود را در این مورد اعلام نکرده نباید از این موضوع استفاده شود.

نماینده اصفهان اظهار داشت: امروز در جلسه کمیته عمومی کمیسیون برنامه و بودجه تعداد زیادی از اعضا حق را به وزارت نفت دادند و گزارش دیوان محاسبات را در این رابطه خلاف ارزیابی کردند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: دیوان محاسبات طبق قانون موظف است گزارش تفریغ بودجه را به مجلس ارائه کند تا در مجلس قرائت شود.

وی  افزود: شرکت مربوطه در خصوص یک میلیارد دلار، اسناد و مدارکی ارائه کردند و از خود دفاع کرده‌اند که ما آن را برای کمیسیون برنامه و بودجه فرستادید تا در آنجا بررسی شود.

لاریجانی یادآور شد:  زمانی که نتیجه بررسی کمیسیون برنامه وبودجه در این خصوص به دست مجلس برسد قابل اعتنا است.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000