انتخابات ریاست جمهوری
1388/02/29 10:03:00
سرویس بین الملل

دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی با وزیر کشاورزی بولیوی

**"ارسلان فتحی پور" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی عصر روز دوشنبه با "خولیا زامس سانچز" وزیر کشاورزی و توسعه روستایی بولیوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، فتحی‌پور که در راس هیاتی از اعضای این گروه به دعوت رئیس گروه دوستی پارلمانی بولیوی و ایران به منظور گفت‌وگو با مقامات پارلمانی، سیاسی و اقتصادی به این کشور سفر کرده استدر این دیدار با اشاره به روابط خوب دو ملت ایران و بولیوی و اهتمام مسوولین در دولت بر گسترش مناسبات فی مابین در تمامی زمینه‌ها گفت: مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی دارد در چارچوب موافقت‌نامه‌های مربوطه منعقد بین روسای جمهور دو کشور نسبت به پیگیری امور اجرایی آن اقدام نماید.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و تکنولوژی آب و خاک و ساخت ماشین آلات کشاورزی گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد براساس تفاهم نامه‌های منعقده نسبت به انتقال تجربیات خود اقدام کند.

اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و بولیوی در این دیدار با تاکید بر خودکفایی کشورمان در زمینه‌های تولیدات محصولات کشاورزی به ویژه گندم اظهار داشتند: ما مایلیم تا با برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و پژوهشی و هم چنین در جهت ساخت ماشین آلات کشاورزی به مردم بولیوی کمک نماییم.

خولیا رامس سانچز نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور به تشریح وضعیت کشاورزی بولیوی پرداخت و گفت: ما به جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قطب در امور کشاورزی و تغذیه می‌نگریم و امیدواریم که بتوانیم از تجربه گران قدر کشورتان در زمینه بهینه سازی روستایی و علم بیولوژی برخوردار شویم.

وزیر کشاورزی و توسعه روستایی بولیوی در این دیدر آمادگی کشورش در استفاده از تجربیات تکنولوژی صنعتی در امور کشاورزی را یادآور شد و خواستارهمکاری کشورمان در ایجاد کارخانه تولیدات محصولات کشاورزی در این کشور گردید.

شایان ذکر است روح الله حسینیان و حمید رسایی نمایندگان تهران به همراه ادریسی کفیل سفارت ایران در لاباز در این دیدار حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet