خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/07/17 09:03:00
سرویس بین الملل

رییس مجلس: کشور اندونزی باید برای ارتقای جهان اسلام تلاش کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس مجلس نمایندگان اندونزی با اشاره به اینکه اندونزی در آینده نزدیک ریاست شورای امنیت سازمان ملل متحد را برعهده خواهد گرفت، ابراز امیدواری کرد این کشور از این فرصت برای ارتقای جهان اسلام استفاده کند.

حدادعادل در دیدار روز دوشنبه که در حاشیه صد و هفدهمین نشست پاییزه اتحادیه بین المجالس در ژنو برگزار شد، همچنین با ابراز رضایت از روابط بسیار خوب تهران - جاکارتا یادآور شد: یکی از موضوعات مهم برقراری خط هوایی میان دو کشور است که در صورت تحقق آن، گردشگری بین ایران و اندونزی افزایش می یابد.

رئیس مجلس نمایندگان اندونزی نیز در این دیدار سطح روابط بازرگانی، اقتصادی و سرمایه گذاری میان دو کشور را مطلوب ارزیابی کرد و اطمینان داد مجلس اندونزی از توسعه روابط تهران - جاکارتا حمایت کند و این روابط در آینده گسترش یابد.

لاک سونو اضافه کرد: ‌اندونزی در سمت ریاست شورای امنیت همه تلاش خود را به کار می گیرد تا به مسائل کشورهای اسلامی به ویژه ایران توجه بیشتری شود.

رئیس مجلس نمایندگان اندونزی همچنین درباره مسئله عراق گفت: مشکل مردم عراق باید از طریق مذاکره و به دست دولت و ملت عراق حل شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet