شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
به منظور تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفت

اصلاح طرح نظام جامع دامپروری کشور

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح نظام جامع دامپروری کشور را اصلاح کردند.
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388 ساعت 09:21

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه‌ علنی روز چهارشنبه با بررسی ایرادات شورای نگهبان بر برخی از مواد طرح نظام جامع دامپروری کشور، این ایرادات را برطرف کردند.

براساس مصوبه مجلس، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی، تعاونی و خصوصی موظفند حریم سرمایه‌گذاری‌های مجاز انجام شده در امور دام موضوع این قانون را رعایت نمایند. در غیر این صورت ضمن ایجاد مسئولیت مدنی برای شخص مختلف و الزام برای تامین خسارات وارده از سوی وی براساس جبران مثل حسب مورد با پرداخت خسارات وارده براساس نرخ کارشناسی روز، دستگاه‌ قضایی موظف شد مستحدثات غیر مجاز را با استفاده از ضابطین خود قلع و قمع نموده و برای رفع تجاوز از حریم سرمایه‌گذاری‌های موصوف اقدام نماید.

همچنین در طرح نظام جامع دامپروری کشور عبارت "به جز مواردی که قانون مشخص کرده باشد" پس از عبارات"بهره‌برداری و بهداشتی" در ماده (8) اضافه شد.

در مصوبه امروز مجلس، به منظور ساماندهی امور مشاوره‌ای، ترویجی، فرهنگی، آموزشی، مطالعاتی، تحقیقاتی و امور خدماتی و نظارت بر نحوه عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی مشاغل موضوع این قانون، وزارت جهاد کشاورزی مکلف است ترتیبی اتخاذ نماید تا از طریق سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، پروانه تاسیس تشکل‌ها و مراکز خدمات دامپروری غیردولتی حداکثر ظرف یک ماه پس از ثبت درخواست متقاضی و تکمیل پرونده صادر گردد.

در صورت مخالفت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با صدور هر یک از مجوز‌های مذکور، باید مراتب به صورت کتبی و مستدل به متقاضی اعلام شود.

تعیین محدوده فعالیت و اختیار مشخص و اساسنامه نمونه تشکلها و مراکز خدمات دامپروری مذکور به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و با مشارکت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور به تصویب کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی می‌رسد.

نمایندگان همچنین ماده (20) طرح مذکور را به دلیل این که نظر شورای نگهبان در قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی مصوب 30/3/72 محدوده خرید تضمینی به محصولات دامی نیز تسری یافته است عیناً تصویب کردند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000