وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/02/30 11:20:00
سرویس صحن
برای رفع موارد اختلافی با برنامه چهارم

مصباحی‌مقدم: طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسان مسکوت بماند

**"غلامرضا مصباحی مقدم" گفت: در صورت مسکوت ماندن طرح تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و ارجاع آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات برای رفع موارد اختلافی با قانون برنامه چهارم توسعه، احتمال تصویب این طرح بیشتر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مصباحی‌مقدم در جلسه‌ علنی روز چهارشنبه طی یک اخطار قانون اساسی اظهار داشت: آنچه به عنوان پیش نویس طرح تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی از قید جهت خلاف برنامه چهارم توسعه است و این احتمال به شدت وجود دارد که مجلس به کلیات آن رای ندهد، بدین ترتیب امیدهایی که برای معلمان بوجود آمده بلافاصله به یأس مبدل می‌شود.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: این اشکال جدی است که چرا وزارت آموزش و پرورش از سال 83 تاکنون که مکلف به تعیین تکلیف نیروهای خود بوده، به این کار مبادرت نکرده و اکنون مجلس را به این شکل تحت فشار قرار داده است.

مصباحی‌مقدم یادآور شد: به نظر می‌رسد اگر پیشنهادی جهت مسکوت ماندن این طرح، مطرح شود تا به کمیسیون ارجاع شده و اشکالات خلاف برنامه آن از بین برود امید به وجود آمده این عزیزان به یأس مبدل نمی‌شود.

رییس مجلس با وارد دانستن این اخطار گفت: همه دوستانی که به نوعی با معلمان ارتباط داشته‌اند دغدغه جدی دارند و اکنون ما در معرض این درخواست به حق‌ معلمین حق‌التدریس قرار داریم و باید این مشکل را به نوعی حل کنیم.

وی افزود: اگر بعضی اشکلات شکلی این طرح رفع شود دیگربا برنامه چهارم مغایرت پیدا نمی‌کند و ما دیگر برای تصویب این طرح نیاز به دو سوم آراء نداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet