سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

الزام ایران به فروش آب سنگین به خودی خود خلاف قواعد بین المللی است/مسئولان با قبول الزام به فروش در برجام ناچار به پدیرش قیمت‌های نازل هستند

سرویس سیاسی
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم گفت: ایران بر اساس برجام مکلف است که آب سنگین خود را به فروش برساند و این تکلیف بین المللی مقامات مربوطه را مجبور کرده که این محصول را به هر قیمتی به فروش برسانند.
جمعه 14 آبان 1395 ساعت 12:57
الزام ایران به فروش آب سنگین به خودی خود خلاف قواعد بین المللی است/مسئولان با قبول الزام به فروش در برجام ناچار به پدیرش قیمت‌های نازل هستند نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم گفت: ایران بر اساس برجام مکلف است که آب سنگین خود را به فروش برساند و این تکلیف بین المللی مقامات مربوطه را مجبور کرده که این محصول را به هر قیمتی به فروش برسانند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109280514467.jpg الزام,ایران,به,فروش,آب,سنگین,به,خودی,خود,خلاف,قواعد,بین,المللی,است/مسئولان,با,قبول,الزام,به,فروش,در,برجام,ناچار,به,پدیرش,قیمت‌های,نازل,هستند Icana

محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به درخواست برخی از کشورهای اروپایی برای خرید محصول آب سنگین ایران، گفت: توافق هسته ای، ایران را ملزم به فروش بخش اعظمی از آب سنگین تولیدی خود کرده، که به نظر من این الزامات بر خلاف قواعد حقوق بین الملل است، زیرا در شرایط کنونی ایران برای فروش یا عدم فروش محصول خود اختیار ندارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، درباره پایین بودن قیمت فروش آب سنگین از سوی ایران به کشورهای متقاضی، افزود: متأسفانه در این عرصه قانون عرضه و تقاضا مورد توجه قرار نمی گیرد و این محصول استراتژیک با قیمتی نازل به فروش می رسد.

ابطحی ادامه داد: مقامات سازمان انرژی اتمی اعلام کرده اند که علت پایین بودن قیمت فروش آب سنگین ایران، فروش عمده این محصول است، حال که این مسئولان علت این مسئله را می دانند، چرا برای جزئی فروشی هیچ اقدامی انجام نمی دهند.

وی ادامه داد: به نظر من این اظهارات، توجیهاتی است که برای فرار از افکار عمومی صورت می گیرد، زیرا تمام این موارد در مذاکرات مربوطه مورد بحث و تأیید نهایی قرار گرفته بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: ایران بر اساس برجام مکلف است که آب سنگین خود را به فروش برساند و این تکلیف بین المللی مقامات مربوطه را مجبور کرده که این محصول را به هر قیمتی به فروش برسانند.

ابطحی تصریح کرد: قطعا مسئولان سازمان انرژی اتمی نباید زیر بار هر درخواستی از کشورهای اروپایی برای فروش آب سنگین با قیمت های پایین بروند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه می‌توانیم به جای فروش به دولت‌ها به سراغ شرکت‌ها برویم، تأکید کرد که در حال حاضر چند شرکت اروپایی خواستار آب سنگین ایران و به دنبال مجوزهای لازم برای این کار هستند. درخواست‌های این شرکت‌ها نیز چند تن است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط