ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مجلس فردا بررسی می‌کند

طرح دو فوریتی اختصاص 40 درصد از اعتبارات استانی برای توسعه روستاها

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه‌علنی روز یکشنبه دو فوریت اختصاص 40 درصد از اعتبارات استانی برای توسعه روستاها و شهرهای زیر 15 هزار نفر جمعیت را بررسی خواهند کرد.
شنبه 2 خرداد 1388 ساعت 13:18

"حمیدرضا حاجی بابایی" عضو هیات رییسه مجلس با بیان خبر فوق به خبرنگار خانه ملت گفت: طراحان این طرح را با هدف کاهش مهاجرت روستاییان به شهر و فراهم نمودن امکانات برای زندگی بهتر در شهرهای با جمعیت زیر 15 هزار نفر و پرهیز از حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ ارائه کرده‌اند.

نماینده همدان ادامه داد: در صورت تصویب نهایی این طرح 40 درصد از اعتبارات استانی صرف اموری از جمله آب شرب، راه بهسازی، تجهیز زیربناهای لازم برای اشتغالزایی و کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه این مناطق خواهد شد.

وی انتخاب سه نفر از اعضای کمیسیون شوراها و سیاست داخلی و دو نفر از اعضاء کمیسیون اصل 90 برای عضویت در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها را از دیگر دستور کارهای جلسه‌علنی روز یکشنبه برشمرد.

حاجی بابایی اظهار داشت: در جلسه‌علنی فردا همچنین تقاضای تحقیق و تفحص مصطفی کواکبیان از وضعیت صندوق ذخیره‌ارزی نیز بررسی می‌شود.

وی افزود: طرح تسری تطبیق نصاب معاملات شهرداریهای کشور و شهرداری تهران با نصابهای مذکور در ماده (3) قانون برگزاری مناقصات مصوب 25/1/1383 که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است نیز در دستور کار جلسه‌ روز یکشنبه می‌باشد.

عضو هیات رییسه لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مرکز آموزش و تحقیقات اقتصادی، اجتماعی و آماری کشورهای اسلامی و طرح الزام دولت به تجدید نظر در روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای حامی تروریسم هم که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده را ز دیگر دستور کارهای روزیکشنبه مجلس برشمرد.

وی همچنین افزود: لایحه جرائم رایانه‌ای که از سوی شورای نگهبان به مجلس برگردانده شده لایحه تمدید مهلت اجراء تبصره (2) ماده (33) اصلاحی قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگلها و مراتع کشور مصوب 1386 که یک فوریت آن در 30 بهمن ماه سال گذشته به تصویب رسیده نیز از دیگر موارد مورد بررسی در جلسه‌علنی فردا می‌باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000