هدر اصلی
1388/03/03 11:43:00
سرویس صحن

مخالفت مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه کشور

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه با بررسی طرح اصلاح بند ۱۱ ماده یک قانون برنامه بودجه کشور مصوب ۱۳۵۱ مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "یونس اسدی" یکی از طراحان این طرح در دفاع از فوریت آن اظهار داشت: بحث ما اینست که دهیاری‌هایی که در روستاها برابر قانون ایجاد شده است را اگر جدی بگیریم، روستا به عنوان مبداء پیشرفت قرار خواهد گرفت.

نماینده مشکین شهر افزود: آن چیزی که اینجا جای آن خالی است که جایگاه روستاها و دهیاری‌ها به خوبی مشخص نشده چرا که از پشتوانه لازم برخوردار نیست.

وی ادامه داد: کمیته‌های برنامه‌ریزی روستاها باید این اختیار را داشته باشند که منابعی را در اختیار دهیاری‌ها قرار دهند.

کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مخالفت با فوریت این طرح گفت: اگر می‌خواهیم به دهیاران کمک کنیم و یا به دستگاه‌های اجرایی کمک کنیم راه آن این نیست.

وی افزود: چه فوریتی وجود دارد که دوستان به عنوان طرح فوریت دارد آورده‌اند.

دلخوش خاطرنشان کرد: قرار است براساس این طرح دهیار برود با دستگاه‌های اجرایی توافقنامه امضاء کند. اما بنظر نمی‌رسد این طرح امکان عملیاتی شدن داشته باشد.

علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری در موافقت با فوریت این طرح گفت: تصویب این طرح حداقل اقدام برای شناسنامه کردن دهیاری‌هاست. چرا که اگر دهیاری‌ها به عنوان دستگاه اجرایی تعریف شوند در آن صورت امکان مطالبه خدمات رسانی بهتر و دقیق تر در روستا فراهم می‌شود.

وی افزود: اگر به دنبال کم حجم کردن دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی هستیم باید هویت دهیاری‌ها را به رسمیت بشناسیم.

این گزارش می‌افزاید: پس از بیان اظهارات موافق و مخالف فوریت این طرح به رای گذاشته شد که در نهایت به تصویب مجلس نرسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet