هدر اصلی
1386/07/17 17:10:00
سرویس بین الملل

پیشنهادات هیات جمهوری اسلامی ایران در کمیته نظارت پارلمانهای اجلاس اتحادیه بین المجالس مطرح گردید

فاطمه آلیا، عضو هیات پارلمانی اعزامی به یکصد و هفدهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس امروز سه شنبه در کمیته نظارت پارلمان ها بر سیاست های دولتها در خصوص کمک های خارجی، پیشنهادات هیات پارلمانی کشورمان را ارائه کرد.

به گزارش خانه ملت، وی طی سخنانی اظهار داشت: با گذشت چندین سال از تدوین اهداف توسعه هزاره توسط شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد و گذشت بیش از 30 سال از برنامه ارائه کمک های اقتصادی توسط دولتهای توسعه نیافته، هنوز بسیاری از اهداف آنان محقق نشده و فاصله کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه با کشورهای توسعه یافته کاهش پیدا نکرده است.

آلیا در ادامه اظهار داشت: به نظر می رسد کمک های سازمان های بین المللی و دولتها در توسعه کشورهای عقب افتاده به جایی نرسیده است، چرا که در بسیاری از موارد،کمک های این کشورها به صورت محدود و مشروط به شروط فراوان سیاسی است.

وی افزود: اینک زمان آن رسیده تا دولتهای صنعتی به جای اعطای کمک های محدود، مشروط و گزینشی خود، نسبت به رفع موانع و قیود توسعه اقتصادی و صنعتی کشورهای در حال توسعه اقدام کرده و تحریم های اقتصادی و تکنولوژیکی وضع شده علیه آنان را برطرف کنند.

آلیا  گفت: اینک زمان آن رسیده تا ارتش های کشورهای پیشرفته صنعتی، مرزهای کشورهای در حال توسعه را که به بهانه های مختلف اشغال کرده اند ترک کنند و روش همکاری سازنده را به جای دشمنی و مخاصمه در پیش گیرند.

وی در پایان افزود: کشورهای پیشرفته و خصوصا کشورهای صنعتی باید مسیر مهاجرت نیروهای کار کشورهای در حال توسعه را به منظور دسترسی آنها به فرصت های اشتغال و کاهش تبعات ناشی از فقر هموار کنند.

فاطمه آلیا همچنین در نشست روز دوشنبه جلسه شورای اتحادیه بین المجالس که با موضوع معلولان و حقوق آنها تشکیل گردید، حضور یافت.

وی طرح مباحثی همچون شناسایی حقوق معلولان از محرومیت تا برابری، ایجاد نهادهای ملی برای اجرای کنوانسیون و نظارت مجالس بر چگونگی اجرای قوانین را از جمله اهم موضوعات این نشست برشمرد.

خانم آلیا اظهار داشت با توجه به وجود 650 میلیون نفر ناتوان جسمی و حرکتی در سطح جهان، بر ضرورت توجه مجالس کشورها به این افراد تاکید گردید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet